Meclis'te bütçe maratonu yarın başlıyor

Meclis'te bütçe maratonu yarın başlıyor.7906
  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

TBMM'de bütçe maratonu yarın Maliye Bakanı Kemal Unkaıtan'ın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapacağı sunumla başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Hükümetin 2007 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2005 Yılı Genel ve Katma Bütçe Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nı dün Meclis'e sunmasının ardından 2007 bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşme takvimi de belirlendi. Buna göre, komisyondaki bütçe görüşmeleri, Maliye Bakanı Kamal Unakıtan'ın yarın komisyona yapacağı sunumla başlayacak.

Bakan Unakıtan'ın sunumundan bir hafta sonra yani 02 Kasım Perşembe günü komisyonda bütçenin tümü üzerindeki müzakereler yapılacak. 03 Kasım Cuma günü TBMM, RTÜK, Sayıştay ve Cumhurbaşkanlığı bütçeleri ele alınacak. 06 Kasım Pazartesi günü ise Başbakanlık ve bağlı birimlerin bütçeleri görüşülecek.

Komisyonda daha sonra sırayla bakanlıkların bütçeleri ele alınacak. Komisyondaki bütçe görüşmeleri, 29 Kasım Çarşamba günü, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile Genel ve Katma Bütçe Kesinhesap Kanunu Tasarılarının maddelerininin görüşülmesiyle son bulacak. Plan ve Bütçe komisyonu, bu süre içinde hafta içi her gün Saat 10.00'dan başlayarak günlük program bitene kadar çalışmalarına devam edecek.

Komisyondaki görüşmelerin tamamlanarak komisyon raporunun hazırlanmasından sonra 2007 bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda ele alınacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious