Meclis'te canlı bomba alarmı

Meclis'te canlı bomba alarmı.17623
  • Giriş : 17.01.2008 / 11:00:00
  • Güncelleme : 17.01.2008 / 11:23:50

Emniyet'i harekete geçiren bombalı araçlar, Meclis polisini de harekete geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'daki hain saldırının ardından Meclis'te de güvenlik önlemleri artırıldı. Ekipler, özellikle canlı bomba tehlikesine karşı tedbirleri sıklaştırdı.

Meclis polisi, Diyarbakır'da patlayan bombanın ardından birbiri ardına diğer şehirlerde ele geçirilen bomba yüklü araçlar nedeniyle alarma geçti. Ankara'da da bomba yüklü araçların olabileceği ihtimali üzerinde duran Emniyet güçleri, özellikle Başbakanlık ve Meclis'e yönelik canlı bomba saldırılarına karşı güvenlik önlemlerini artırdı.

Kamera yerleştirilecek
Meclis personeline ait araçlar, "giriş kartı" olmasına rağmen sıkı aramaya tabi tutuluyor. Milletvekillerinin araçlarına da bu olasılık dikkate alınarak "ayna ile alt araması" yapılıyor. Meclis'e girişteki güvenlik önlemlerini artıran polis, ziyaretçilerin bir suça bulaşıp bulaşmadıklarını anlamak için haklarında arama emri olup olmadığına ilişkin bilgilerin yer aldığı "GBT" sorgusunu yapabilecek sistemin kurulması yönünde çaba gösteriyor. Bu arada, milletvekili odalarının bulunduğu halkla ilişkiler binasının girişlerine kameralar yerleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious