Meclis'te deve kavgası!

Meclis'te deve kavgası!.22073
  • Giriş : 19.11.2007 / 16:08:00

Meclis bakanların kapışmasına sahne oldu. İşte Meclis'te seslerin yükseldiği anlar;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanlığı bütçesinin görüşülmesi tartışmalı başladı. Bakan Akdağ’ın ağız ve diş sağlığında kamuda önemli gelişmeler yaşandığını, 3 milyon dolgu yapıldığını söylemesi üzerine MHP’li Haluk Ayhan “Niteliğine bakılmalı" dedi.

Bakan Akdağ’ın, kamu da gerçekleşen hizmetin niteliğinin düşük olduğunu kimsenin söyleyemeyeceğini belirtmesi ve kimsenin özel sektörün avukatlığını yapmamasını ifade etmesi üzerine tartışma alevlendi.

CHP’li Mustafa Özyürek Bakanın sözleri üzerine “Özel sektörün temsilcisinin AKP olduğunu hepimiz biliyoruz derken, Durmuş ise “Özel sektörün avukatı bakanın kendisidir" dedi. Özyürek ise tekrar söz alarak “Avukat kim gösterin diyerek, Bakan Akdağ’ın sunuş konuşmasındaki üslubunu eleştirdi. Özyürek, “Bakan şöyle diyorlar böyle diyorlar diye sunuş yapıyor. Kim diyor, biz daha ağzımızı açmadık" dedi.

“NOTUNU MİLLETTEN ALDIN"

Daha sonra konuşmasına devem eden Akdağ’ın sözü bu kez MHP’li Durmuş tarafından kesildi. Durmuş’un düzeltme yapması üzerine komisyon başkanı Sait Açbay, “Sayın Durmuş bekleyin bitince düzeltirsiniz uyarısında bulundu. Durmuş ise “Nesini düzelteceğim deve gibi" dedi. Bunun üzerine sinirlenen Bakan Akdağ ise “Sen bana hiçbir şey öğretemezsin sayın Durmuş. Sen notunu milletten almış birisin" dedi. Durmuş ise “Milleti işe karıştırırsan, hırsıza yolsuzluk yapana da oy vermiş, dersin" dedi. Durmuş daha sonra sadece dinlemeye geldiğini ifade etti. Bakan Akdağ “Söylediğiniz lafları size iade ediyorum. Sayın Durmuş’un sözlerine tek kelime cevap vermeyeceğim" dedi. Durmuş ise “Veremezsiniz zaten" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious