Meclis'te iktidar ile muhalefet arasında sert tartışmalar

Meclis'te iktidar ile muhalefet arasında sert tartışmalar.18977
  • Giriş : 03.06.2008 / 21:13:00
  • Güncelleme : 03.06.2008 / 21:18:12

Genel Kurul'da, AKP'li Canikli’nin sözlerine CHP sıralarından küfürlü cevap gelince Meclis karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Genel Kurulu’nda, AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin, “zeka kırıntısından yoksun”, “ahlaksız” şeklindeki ifadeleri iktidar ile muhalefet arasında sert tartışmalara ve küfürleşmelere yol açtı. Muhalefet sıralarından Canikli’ye yönelik, “E....oğlu” küfürleri ise bu kez AKP’lileri kızdırdı.

TBMM Genel Kurulu’nda, dinlenme iddialarına karşı “Meclis Araştırma” önergesinin, gündemin ön sıralarına alınmasına ilişkin AKP Grubu önerisinin görüşmeleri sürüyor.

Öneriye karşı söz alan Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in, hükümete yönelik eleştirileri Genel Kurul’da gerginliğe neden oldu. Genç, eski Bolu valisinin alevi olduğu için görevden alındığını savunarak, Tunceli’ye de bu gerekçelerle yatırım yapılmadığı iddialarında bulundu.

-"BEBECAN’IN EŞİ ADAMLARIN KOLUNU TUTUYOR"-

Genç’in, Dışişleri Bakanı Ali Babacan ile ilgili sözleri ise Genel Kurul’da tansiyonu yükseltti. Genç, Bakan Babacan’ı eleştirirken, “Dışişleri Bakanınız 'Bebecan'ın eşinin başı türbanlı ama yurtdışına gidince yabancı adamların da kolunu tutuyor” sözleri AKP sıralarından sert sözler ve küfürlerle karşılık buldu.

-"AKIL KIRINTISINDAN YOKSUN"-

Kürsüye gelen AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin, Genç’in sözlerinin, “Akıl kırıntısından yoksun ve ahlaksızca” olduğu yorumunu yapması Genel Kurul’da sert tartışmalara yol açtı.

-"E...OĞLU, YANCI, YALAN KONUŞUYORSUN"-

Canikli’nin, Genç’in iddialarına yanıt verirken, “Atamalar usulüne göre yapılır. Bunlar hükümete yönelik çok ağır ithamlardır. Geçmişte böyle ahlaksızca atamalar yapılmıştır. Akıl kırıntısından yoksun sarf edilen bu sözler bu ithamlar kabul edilemez” dedi. Bunun üzerine CHP, MHP ve DSP’liler sert tepki gösterdi. Muhalefet milletvekilleri Canikli’nin sözleri üzerine, “E....Oğlu, terbiyesiz, yancı, yalan konuşuyorsun” şeklinde karşılık verdi. Muhalefet sıralarından gelen küfürler bu kez AKP’lileri kızdırdı. Bazı AKP’li milletvekilleri oturdukları yerden kalkarak, muhalefet sıralarına doğru yürümek istedi. Bunun üzerine Meclis Başkanvekili Eyüp Cenap Gülpınar, oturuma ara verdi. Görüşmeler verilen aradan sonra devam edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious