Meclis'te İlhan Selçuk kavgası

Meclis'te İlhan Selçuk kavgası .16656
  • Giriş : 27.03.2008 / 22:38:00

Meclis'te Ergenekon operasyonu gündeme geldi. AK Partililer ile CHP'liler gözaltılar konusunda birbirine girdi. İşte o tartışmalar;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti’li üyeler Ergenekon Soruşturması kapsamındaki gözaltına almaları eleştiren CHP’li milletvekillerini ‘darbecilikle’ suçladı.

Komisyonunun toplantısında, komisyonunun çalışma biçimini yeniden düzenleyen ve komisyonun adının ‘İnsan Hakları Komisyonu” olarak değiştirilmesini öngören taslak ele alındı.

DARBECİ KAVGASI

CHP’li Ersin’in komisyon toplantısında İlhan Selçuk, Doğu Perinçek ve Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu’nun gözaltına alınış şeklini gündeme getirmesi tansiyonun yükselmesine ve masaların yumruklanmasına kadar varan gerginliğe yol açtı.

Ersin’in “Saygın bir gazeteci, parti başkanı ve bilim adamı yasalara, hukuka ve insan haklarına aykırı bir şekilde sabaha karşı 4.30’da gözaltına alındılar" şeklindeki sözlerine AK Parti’li Abdurrahman Kurt “ne saygınlığı, darbecileri mi savunuyorsun" diye tepki gösterirken, AKP Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu da “asıl darbeci sizlersiniz" diye bağırdı. Ersin ise “biz darbeci değiliz, cumhuriyeti kuran partiyiz, ancak sizin karşı darbeci olduğunuza eminim" karşılığını verdi.

İNTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious