Meclis'teki incir esprisi vekilleri uzun süre güldürdü!

Meclis'teki incir esprisi vekilleri uzun süre güldürdü!.11083
  • Giriş : 16.12.2007 / 14:50:00

MHP ile DTP arasında TBMM kulisinde incir' esprisi milletvekillerini kahkahaya boğdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP'lilerin TBMM kulisinde kendilerine incir ikram eden MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'a, "Dikkat et, yardım yataklıktan gidersin" esprisi her iki parti milletvekillerini kahkahaya boğdu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM 23. dönem yemin töreninde yanına gelerek elini sıkan DTP'lilere önceki gün kabul edilen 2008 bütçesi görüşmelerinde karşılık verirken, muhalefet kulisinde iki partinin milletvekilleri arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Geçen hafta çarşamba memleketinden gelen inciri muhalefet kulisinde dağıtan MHP'li Uzunırmak, çay ocağındaki görevlilerinden DTP'li milletvekillerine de ikram edilmesini istedi. Aralarında Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın da bulunduğu bir grup DTP'li inciri alırken, Uzunırmak'a teşekkür etti. Daha sonra Bayındır, kendisine incir uzatan görevliye yüksek sesle, "Söyleyin, arkadaş yardım ve yataklıktan gider vallahi!" diye espri yaptı. Yan koltukta oturan MHP milletvekillerinin de duyduğu bu espri uzun süre karşılıklı gülüşmelere yol açtı.

Sakık, bu tür sıcak diyalogların zıt görüşte de olsa iki grup arasındaki iletişimin kurulmasına katkı sağladığını söyledi. Uzunırmak da, "Evet böyle bir espri oldu. Bir diyalog kurulmuş oldu. Farklı görüşte olsak dahi karşımızdakileri anlayabilmenin önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Bahçeli, DTP'lilerle ikinci kez tokalaştı

2008 Yılı Bütçesi'nin kabulünden sonra Genel Kurul Salonu'nda önce Başbakan Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ve DTP'lilerle tokalaştı. Daha sonra Bahçeli, PKK ile ilişkili olduğunu öne sürerek, "Solumuzda oturuyorlar" dediği DTP'li milletvekilleriyle tokalaşarak kurban bayramlarını kutladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious