Med Air telefonlara bakmıyor!

Med Air telefonlara bakmıyor!.10028
  • Giriş : 26.03.2009 / 12:40:00
  • Güncelleme : 26.03.2009 / 12:43:16

Sinyal cihazının olmadığının açıklanması üzerine Med Air'i arayanların yüzüne yine telefonlar duvar oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Helikopterde sinyal cihazının olmadığının açıklanması üzerine Med Air'i arayanların yüzüne yine telefonlar duvar oldu. Sivil Havacılık Müdürlüğü'nde ise yetkili bulunamıyor.

İçişleri Bakanı Atalay'ın bugün yaptığı basını bilgilendirme toplantısında, düşen helikopterde sinyal cihazının bulunmadığını açıklamasının ardından, yapılan tüm aramalarda ne Med Air ne de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde telefonlara bakılıyor...

Med Air'de tek muatap santral görevilisi

Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşen helikopteri ile ilgili hala sessizliğini sürdüren Med Air firmasında yetkililere hala ulaşılamıyor... Konuyla ilgili olarak Med Air şirketini arayanları muhatap olarak santral görevlisi karşılıyor. Ali Sabancı'nın sahibi olan Med Air'de bir kriz masasının kurulmayıp henüz pilotlarla ilgili bir açıklama yapılmamış ve bilgi kirliliğine engel olması için hiçbir tedbirin alınmamış olması şaşırtıyor .

Şirket tarafından henüz sağlıklı bir açıklama yapılıp, kamuoyu doğru biçimde bilgilendirilmedi. Hatta şirket pilotlarının Bakan Atalay'ın açıklamasıyla aynı anda ajanslara düşen ifadesinde helikopterlerinde sinyal cihazının bulunmadığını ifade etmesi bir ihmal olup olmadığını gündeme getiriyor. Konuyla ilgili olarak şirketi aradığınızda, santral görevlisi şirkette konuyla iklgili bir yetkili olmadığını ifade ediyor. Şirket arandığında hiçbir yetkilinin isim ve iletişim bilgileri de verilmiyor. Şirket yetkililerinin santral görevlisi tarafından kaza yerine gittiği bilgisi verilse de henüz doğrulanmadı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde telefonlara bakılmıyor

Med Air santral yetkilisinin konuyla ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne yönlendirerek, onların bilgi vereceğini söylemesi üzerine aranan SHGM'de telefonlara bakılmıyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün sitesinde bulunan telefonları bilgi alamk için arayanlar cevapsız kalıyor. Genel Müdürlük Özel Kalemi, Santral , Hava Ulaşım Daire Başkanlığı, Uçuş Standartları Daire Başkanlığı'na ait numraları aradığınızda herhangi bir yetkiliye ulaşmak mümkün olmuyor.

Uzun aramalar sonucu Basın ve Bilgi Edinme Uzmanı olarak İstanbul Şube'de görev yapan S.A.'nın yönlendirmesiyle Ankara'da Basınla ilişkileri yürüttüğü ifade edilen F.'ye ulaşmak mümkün olmadı. SGHM'nin sitesinde yer alan telefonlar da açılmıyor. Telefonları sırayla çevirirken ulaştığımız Mühendis olarak görev yapan yetkililerden bir tanesi konuyla ilgili bilgisinin olmadığını, farklı birimde görev yaptığını ve Uçuş Standartları Daire Müdürü Nigar Çelik'le görüşebileceğimizi ve Çelik'in yerinde olduğunu ifade etmesine rağmen uzun aramalarımız sonuç vermedi.

Konuyla ilgili Hem Med Air hem de Sivil havacılık Genel Müdürlüğü'nden bir açıklama bekleniyor.

Düşen helikopter için nokta buluşu yapabilecek sinyal cihazının bulunmaması kimin sorumluluğunda olduğu da merak konusu…

Haber 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*