Mediha Özdemir hem bir anne hemde minibüs şoförü

Mediha Özdemir hem bir anne hemde minibüs şoförü .12639
  • Giriş : 16.01.2008 / 15:16:00
  • Güncelleme : 16.01.2008 / 15:52:34

3 çocuk annesi Mediha Özdemir (43), minibüs şoförlüğü yaparak aile geçimine katkı sağlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özdemir, çocukları okula bıraktıktan sonra, 4 kilometre uzaklıktaki köyüne dönerek ev ve bahçe işleriyle uğraşıyor. Mediha Özdemir, aracının küçük çaplı bakım ve onarım ile kaynak işlerini de kendisi yapıyor. Kendisi gibi minibüs şoförlüğü yapan eşi Mehmet Salih Özdemir'e her anlamda destek olmaya çalıştığını anlatan Mediha Özdemir, ayrıca yaz aylarında traktörle çift sürdüğünü ve odun kesme makinesiyle ormanda ağaç kestiğini ifade etti.

Medhia Özdemir, 13 yıldır ehliyetinin olduğunu belirterek, ''Köyde boş kaldığım zamanlar hem eşime yardımcı olmak, hem de çocuklarımı daha iyi şartlarda okutabilmek için minibüs kullanmayı öğrenerek bu işe başladım'' diye konuştu.

Minibüs kullanmaya başlamasıyla birlikte eşinin ikinci bir minibüs daha aldığını ifade eden Mediha Özdemir, dışarıdan bir insan çalıştırmak yerine kendisinin minibüsü kullandığını ve şu anda Köçekli İlköğretim Okulunun 4 servis şoföründen birisi olduğunu kaydetti.

Olumsuz hava şartlarında, 5 dakika içinde aracına zincir takabildiğini ve yine 5 dakikada, patlayan bir tekeri değiştirebildiğini belirten Özdemir, ''Gündüz şoförüm, akşam anneyim. Çocuklarım ve ailem için çabalıyorum. Üç çocuğumu da minibüsçülük yaparak okutuyorum'' dedi.

Okul müdürü Satılmış Kaptan ise Mediha Özdemir'in en güvendiği ve en çalışkan servis şoförü olduğunu kaydetti.

Kaptan, Mediha Özdemir'in önceki haftalarda, aracı yolda kalmasına rağmen, kendi imkanlarıyla çocukları ailelerine ulaştırarak örnek bir davranış sergilediğini de bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious