Medvedev günah çıkardı

Medvedev günah çıkardı.8682
  • Giriş : 18.02.2009 / 22:22:00

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, resmen günah çıkardı. Dimitriy, ABD ve AB ile diyaloğun şart olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, başka ülkelerle enerji ilişkilerinde bazen ''hata'' yaptığı belirterek, ABD ve AB'nin aralarında bulunduğu ana partnerlerle daha ''derin bir diyalog'' kurulması çağrısında bulundu.

Rus İtar-Tass ajansı, Medvedev'in Rusya'nın global enerji politikasının geliştirilmesiyle ilgili bir toplantıda yaptığı açıklamada, Rusya'nın global enerji piyasalarındaki pozisyonunu güçlendirmesi, ülke gelirlerinin en önemli kalemini oluşturan petrol ve doğal gaz fiyatları üzerindeki etkisini güvence altına alması gerektiğini söylediğini duyurdu.

Medvedev, Rusya'nın da bu konuda bazı hatalar yaptığını belirterek, ''Biz kendimiz de hatalar yapıyoruz. Özellikle siyasi riskleri ve bunun pratikteki sonuçlarını tam olarak hesaplamadığımız zamanlarda'' diye konuştu.

Rusya'nın bu konuda diğer ülkelerle diyaloğunu daha da artırması gerektiğini vurgulayan Medvedev, ''Eski Sovyet Cumhuriyetleri, ABD, AB ve dünyanın önde gelen ülkeleriyle diyaloğumuzu artırmalıyız'' ifadelerini kullandı.

Bu arada İtar-Tass, Medvedev'in Rus hükümetine orta vadeli bir enerji eylem planı hazırlaması talimatı verdiğini belirterek, planda henüz tamamlanmamış görevlere de yer verilmesini istediğini duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*