Medvedev'den sert çıkış!

Medvedev'den sert çıkış!.8515
  • Giriş : 05.09.2008 / 19:04:00
  • Güncelleme : 05.09.2008 / 19:09:46

Rusya Devlet Başkanı Medvedev Rusya'nın gerektiği durumda da çıkarlarını her zaman koruyabilecek güce sahip olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev Rusya'nın her zaman sorunların diplomatik ve barış yolu ile çözülmesinden yana olduğunu, ancak gerektiği durumda da çıkarlarını her zaman koruyabilecek güce sahip olduğunu söyledi.

Moskova'da bir araya gelen Kollektif Güvenlik Anlaşması Örgütü zirvesinde bir konuşma yapan Medvedev, "Rusya her zaman siyasi ve diplomatik çözümden yana. Ancak gerekli olması durumunda da çıkarlarımızı koruyabilcek güce sahibiz." dedi. Medvedev Güney Osetya'da yaşananların Rusya için önemli bir ders olduğunu belirtti.

KGAÖ'DEN GÜRCİSTAN'A OLUMSUZ NOT

Moskova'da bir araya gelen Kollektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) ülke liderleri Gürcistan'ın Güney Osetya halkına yönelik saldırısına olumsuz not verdi. Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, KGAÖ liderlerinin Gürcistan'ın Güney Osetya'ya yönelik saldırgan tutumunu olumsuz değerlendirdiklerini belirtti.

Rusya, Ermenistan, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan'ın dahil olduğu güvenlik örgütü Rusya'nın yanında yer alarak Gürcistan'a gerçekleştiren operasyona destek veriyor. Ancak örgüt üyesi ülkelerin Rusya'nın tüm baskılarına rağmen Abhazya ve Güney Osetya'yı tanımaya yanaşmayacakları belirtiliyor.

Zirve'de ortak bir açıklama için henüz görüşmeler devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*