Medya, kamu görevlisidir!

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, medyanın iyi bir kamu görevi yapması gerektiğine inandığını ve bu inanacının da gerçekleştiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk basınından sansürün kaldırışının 98. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen programa Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) üyeleri ve basın mensupları katıldı. Demokrasi Meydanı'nda Atatürk büstüne çelenk koyan gazeteciler, saygı duruşunun ardından Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı'yı ziyaret etti.

Basının iyi bir kamu görevi yapması gerektiğini vurgulayan Kamçı, "Tabi ki burada basının da çalışma şartlarının iyi olması gerekiyor. Bu nedenle bugün basından sansürün kaldırılışının 98. yıl dönümünü kutluyorum" dedi.

Gaziantep'te basının güçlü bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Süleyman Kamçı, 20 yerel gazete ile 6 televizyon yanı sıra ilçelerle birlikte ortalama 50 basın kuruluşunun bulunduğuna dikkat çeken Kamçı, bu kuruluşta 250 kişinin istihdam edildiğini ve buna bağlı olarak ortalama bin 500 kişinin ekmek yediğini kaydetti.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Sabri Kocaman ise bilgi edinmenin her Türk vatandaşının hakkı olduğunu belirterek, demokrasi ile yönetilen Türkiye'de özgürlüğü ve hürriyeti bulunan herkesin bilgi edinebileceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious