Medya dünyasını sarsacak şok görüntüler!

Medya dünyasını sarsacak şok görüntüler!.8115
  • Giriş : 10.07.2008 / 02:38:00
  • Güncelleme : 10.07.2008 / 00:03:18

Mustafa Balbay'ın görüştüğü Tuğgeneral Ersöz tarafından gizli kameraya alındığı tespit edilmişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şener Eruygur’un özel arşivinden çıkan Cumhuriyet yazarı Balbay'a ait görüntülerin Emekli Tuğgeneral Ersöz tarafından çekilmiş.

Ancak Balbay'dan daha beter görüntüler var. İddiaya göre iki büyük medya patronunun ve bazı Ankara temsilcilerinin görüntüleri de arşivden çıktı.

Görüntüleri gözaltına alınma kararı çıkmadan 29 saat önce Rusya'ya giden dönemin Jandarma İstihbarat Daire Başkanı Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz çekti ve Orgeneral Şener Eruygur'a verdi.

Görüntüler "birgün kullanılmak üzere" arşivlendi.

GAZETE PATRONLARININ DA CD'Sİ VAR

Soruşturma kapsamında emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Fenerbahçe Orduevi'ndeki ofisinde yapılan aramada Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın yanısıra, iki büyük medya patronunun, bazı gazetelerin Ankara temsilcilerinin ve ATO Başkanı Sinan Aygün’ün Jandarma Genel Komutanlığı'na yaptıkları "özel" ziyaret ve görüşmelerin de aynı şekilde gizli kameraya kaydedildiği öğrenildi. Öte yandan Ergenekon tutuklusu emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un savcılık ifadesinde önemli itiraflarda bulunduğu ortaya çıktı.

Eruygur döneminde Jandarma'nın en kilit birimi sayılan İstihbarat Başkanlığı'nda telefon dinleme ile gizli izlemelerin yapıldığı Mali-Teknik Daire Başkanlığı yapan emekli Kıdemli Albay Uğur'un, "Üstlerimden aldığım talimatları yerine getirdim. Ne yaptıysak devlet için yaptık" dediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*