Medya kavgaları neyin habercisi?

Medya kavgaları neyin habercisi?.14799
  • Giriş : 26.11.2008 / 10:24:00

Fehmi Koru bu akşam Genel Yayın Yönetmenleri'ni konuk ederek 'medyla kavgalarının' ardındakileri sorgulayacak. 24'teki programa Ünal Tanık da konuk.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Usta gazeteci Fehmi Koru'nun hazırlayıp sunduğu Acaba'da bu hafta medya organları ve medya düzeni ele alınıyor. Yaklaşık 150 yıllık Türk basın tarihi gazetecilerin, iktidarla, toplumla ve kendi kendileri ile pek çok kavgasına sahne oldu. Tüm bu kavgaların içeriği ve meydana geliş şekli de dönem dönem farklılıklar gösterdi. Fehmi Koru gazetelerin genel yayın yönetmenlerini konuk ettiği programında, son olarak tanık olduğumuz medya kavgalarının neyin habercisi olduğunu masaya yatırıyor.

Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, Zaman Gazetesi'nden Ekrem Dumanlı, Star'dan Mustafa Karaalioğlu, Sabah'tan Ergun Babahan, Akşam Gazetesi'nin yeni Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Bugün'den Erhan Başyurt, Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık, Gazete Port Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Semerci ve gazeteci Yavuz Baydar'ın konuk olduğu programda, “Medyanın düzeni değişiyor mu? Medya organlarının tümü toplumun siyasal ve ahlaki taleplerine cevap vermeyi başarabilecek mi? Birinin ak dediğine, diğerinin kara dediği bu medya düzeninde, kişisel çıkarlar ve grup çıkarları uğruna basın ahlak ve ilkeleri çiğnenmeye devam edilecek mi? Yoksa okurun bir süre daha okuduklarına 'acaba kuşkuculuğu' ile yaklaşmasında yarar mı var?” gibi sorulara cevap aranıyor.

Fehmi Koru'nun hazırlayıp sunduğu Acaba bu akşam saat 20.00'de 24 TV'de.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*