Medya yazıyor, Fener yalanlıyor

Medya yazıyor, Fener yalanlıyor.16749
  • Giriş : 30.04.2008 / 13:50:00

Fenerbahçe yönetimi Sarı Lacivertli takım hakkında bugün yazılı basında çıkan tüm haberleri yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İŞTE FENERBAHÇE'NİN YALANLADIĞI HABERLER

Bugün tarihli Fotogol Gazetesi Shevchenko'nun menajeri ile masaya oturacağımızı iddia etmektedir. Bu haber baştan aşağı yalandır. Fotogol Gazetesi'ne yalan transfer haberlerine son vermesi çağrımızı yineliyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

****************************

Bugün tarihli Star, Miliyet, Posta ve Fotogol gazeteleri oyuncularımız Maldonado, Semih, Kezman, İlhan Parlak, Deivid ve Colin Kazım ile ilgili olarak kulübümüze talepler geldiğini ya da kulübümüzün bu futbolcuları satmak niyetinde olduğu şeklinde yalan haberler yapmaktadırlar. Kulübümüze bu oyuncuların hiçbiri ile ilgili ulaşmış herhangi bir talep bulunmadığı gibi herhangi bir oyuncumuz ile yollarımızı ayırmak gibi bir niyetimiz de yoktur. Söz konusu haberlerin tamamı yalan ve uydurmadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü

******************************
Bir süredir birçok gazetede olduğu üzere bugün de Fotogol ve Yeni Şafak gazeteleri Ronaldinho'yu transfer edeceğimize dair yalan haberler yapmaktadırlar. Bu haberlerin tamamı yalandır. Bu oyuncu ile kesinlikle bir ilgimiz ya da bir transfer çalışmamız yoktur. Yapılan haberler hayal ürünüdür.

Fenerbahçe Spor Kulübü

*******************************
Bugün tarihli hemen birçok gazetede kulübümüzün onlarca yeni oyuncu transfer ettiğine dair haberler yer almaktadır. Dünya Futbol piyasasında ne kadar oyuncu varsa neredeyse hemen hepsiyle ilgileniyormuşuz ya da transfer çalışması yürütüyormuşuz gibi haberler yapan gazete ve gazetecileri biraz sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Lig hala devam ederken yaptığınız bu haberler hem camiaları gereksiz beklentilere sokmakta hem de mücadele eden sporcular üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. Spor basını eğer spor dünyasının sorumluluklarının bilincinde olan bir ferdi olacaksa yalan transfer haberlerine son vermelidir. Özellikle Futbol dünyasına yalan haberleriniz ile zarar veriyorsunuz. Spor dünyasında sadece transferi haber olarak gören zihniyetten artık kurtulunuz. Gazeteci olarak sorumluluklarınızın farkına varınız ve etik davranarak yalan yazmaktan vazgeçiniz.

Kulübümüz şu an herhangi bir transfer çalışması yürütmemektedir. Resmi açıklama olmadan yapılan tüm transfer haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü

***********************************
Fotospor gazetesi bugünkü 'Mourinho yıldızlarıyla geliyor' başlıklı haberinde kulübümüzün Mourinho'ya teklif yaptığını, onun da kulübümüze gelirken yanında Drogba, Carvalho ve Makelele'yi getireceğini yazmıştır.

Adı geçen hiç bir oyuncu ve teknik adamla ilgilenmiyoruz. Bu haber Fotospor gazetesinin uydurmasıdır.

Spor kamuoyunun bilgisine sunulur.
Fenerbahçe Spor Kulübü

************************
Bugünkü Takvim gazetesi 'Yıldırım Harekat' başlığı ile duyurduğu haberinde oyuncumuz Maldonado'nun gönderilerek yerine Gilberto Silva'nın alınacağını; Kezman, Kemal, Can, Ali Bilgin ve Gürhan ile de yollarımızı ayırıp, Mehmet Topuz, Mehmet Yıldız ve Giray'ı transfer edeceğimizi yazmaktadır.

Adı geçen hiç bir oyuncu ile ilgilenmiyoruz, haberde yazılı olan gönderilecek oyuncu listesi de uydurmadır.

Spor kamuoyunun bilgisine sunulur.
Fenerbahçe Spor Kulübü

**********************************
Bugün tarihli Yeni Şafak gazetesi daha önce çok kez yalan olduğunu yazmış olmamıza rağmen Vagner Love için transfer çalışmaları yaptığımızı iddia etmektedir.

Bu iddia gerçek dışıdır. Söz konusu oyuncuyu transfer etmek gibi bir çalışmamız yoktur.

Spor kamuoyunun bilgisine sunulur.
Fenerbahçe Spor Kulübü

*********************************
Bugün tarihli bazı gazetelerde Catania takımının oyuncusu Vargas ile ilgilendiğimiz yönünde haberler yer almaktadır.

Bu haberler doğru değildir. Vargas transfer gündemimizde yer almamaktadır.
Spor kamuoyunun bilgisine sunulur.
Fenerbahçe Spor Kulübü

**************************************

Bugün tarihli Fotogol gazetesi Real Madrid'li oyuncu Baptista'yı renklerimize bağlamak için Bayern München kulübü ile bir kıran kırana bir yarışa girdiğimiz yazılmaktadır.

Bu haber doğru değildir. Kulübümüz adı geçen oyuncu ile ilgilenmediği gibi hiç bir kulüple de yarışta değildir.

Spor kamuoyunun bilgisine sunulur.
Fenerbahçe Spor Kulübü

***************************************

Bugünkü Fotogol gazetesi Kayserisporlu oyuncu Mehmet Topuz'un kulübümüze transferi için Başkanvekilimiz Sayın Nihat Özdemir'in görüşmelere başladığını yazmıştır.

Bu haber doğru değildir. Sayın Özdemir'in söz konusu oyuncunun transferi için bir görüşmesi yoktur.

Spor kamuoyunun bilgisine sunulur.
Fenerbahçe Spor Kulübü

fenerbahce.org

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious