Medya yüzünden o salonda değildim

Medya yüzünden o salonda değildim.18822
  • Giriş : 30.12.2008 / 09:09:00

AK Parti'nin 83 il ve ilçe belediye başkanını açıkladığı Pazar günü, Melih Gökçek neden o gün salonda olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Melih Gökçek, Erdoğan'ın 18 adayı açıkladığı toplantıya 'medya yüzünden' katılmadığını söyledi.

Başbakan ise Ankara kararı öncesinde yeni bir anketle son kez nabız yoklayacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le yola devam edilip edilmeyeceği merakla beklenirken, AKP'de bugün yapılacak MYK toplantısı kritik bir önem taşıyor. MYK'da, Melih Gökçek'le ilgili son değerlendirmenin yapılacağı belirtilmesine rağmen Başbakan Erdoğan'ın, 2 gün önceki MYK toplantısında, Ankara'da bir kez daha anket yapılmasını istediği, bu anketin sonuçlarını görüp ona göre kararını vereceği ifade edildi.

'Oy verir misiniz?'

Gökçek'le ilgili yapılan son anketin soruları değiştirilerek yeniden yapılacak ankette deneklere, Gökçek olmaması durumunda partiye oy verip vermeyeceklerinin yanı sıra, Gökçek'in dışında hangi isim olursa oy vereceklerinin sorulacağı belirtildi. Anket sonuçlarının alınıp değerlendirmeye tabi tutulması nedeniyle Ankara ile ilgili kararın önümüzdeki haftaya kalabileceği kulislerde dile getirildi. Başbakan Erdoğan'ın önünde, Ankara'nın yanı sıra 4 büyükşehir ile ilgili dosya da karar için bekliyor.

'İpucu aramayın'

Öte yandan, Erdoğan'ın 18 adayını açıkladığı toplantıya katılmayan Gökçek, Başbakan'ın her açıklamasında, kendisiyle ilgili ipucu aranmasından yakındı. Gökçek, katılmama nedenini şöyle açıkladı: Gitseydim, medyanın bütün ilgisi benim üzerime çevrilecek, ortaya rahatsız edici görüntüler çıkacaktı. Birileri çıkıp, "Büyükşehir'i açıkla" diye bağırıyor. Medya, "Gökçek'in adamları mı?" diye araştırmaya başlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*