Medyada en çok hangi isimler birbirini eleştiriyor?

Medyada en çok hangi isimler birbirini eleştiriyor?.30516
  • Giriş : 19.07.2008 / 08:38:00
  • Güncelleme : 19.07.2008 / 08:45:46

Bab-ı Ali'nin ağır isimleri hergün köşelerinden birbirlerine takılıyor. Peki en çok kim kimi eleştiriyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Medyatik ve ünlü isimlerin medya aracılığıyla kavgaya tutuşmasına alıştık!.. Son yıllarda bu isimlere bir de kendi köşelerinde diğer yazarlarla polemiğe giren gazeteciler eklendi.

Polemiksiz günümüz geçmiyor. Hatta öyle ki artık polemiksiz yaşayamıyoruz. Bir manken diğer meslektaşına laf atmadan, bir yönetmen başka bir yönetmenin gişe başarısını eleştiremeden duramıyor.

Polemiklerin en ağırları ise gazeteciler arasında yaşanıyor. Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran kalem savaşı ise Vatan yazarı Mutlu Tönbekici ve yine aynı gazetede köşe yazarlığı yapan Ruhat Mengi arasında yaşandı. Hakarete varan boyuttaki köşe yazılarından yola çıkarak arşivimizde kısa bir yolculuk yaptık. Sonuç pek de iç açıcı değildi. Çünkü hemen her gazetenin yazarı bir başka gazetedeki ya da kendiyle aynı gazetede çalışan meslektaşıyla hararetli bir tartışmaya girmişti.

Sabah Gazetesi köşe yazarı Hıncal Uluç'un hedefinde genelde ünlü isimler oluyor. EURO 2008 boyunca Fatih Terim'e köşesinden seslenen Uluç'a sadece ünlü teknik adam değil, Atilla Dorsay bile yanıt verdi. Bunun hemen ardından Sezen Aksu'ya estetik operasyon yaptırdığı için yüklenen ünlü yazara, Minik Serçe kendi internet sitesinde cevap verdi; "Sen zalimsin Hıncal. 25 yıllık dostluğumuz bitti."

Birçok ulusal gazetede köşe yazarlığı yapan Reha Muhtar, genelde köşesinden ders veriyor. Reha Muhtar'ın kaleminden nasibini alanlar arasında Ayşe Özyılmazel, Mesut Yar ve Vehbi Dinçcan var.

Köşelerinden birbirlerine yazdıkları yazılarla geçtiğimiz haftaya Mutlu Tönbekici ve Ruhat Mengi damgasını vurdu. Aynı gazetede çalışan iki yazar da belden aşağı vurmaktan çekinmedi. Savaşta her şey mübahtır diyen yazarlar, okurlarından botox'larına kadar yazmadık şey bırakmadı.

Akşam gazetesininmedyatik yazarıOray Eğin, genellik-le kadın yazarlarıhedef alıyor. Çiğ-dem Anad'a BakiKoşar yüzündencephe alan Eğin, Pe-rihan Mağden'le deaskerlik konusundaters düştü. İkiünlü yazarda Eğin'iköşele-rindeyalancı-lıkla suç-ladı.

Köşelerinde birbirlerine saldıran ünlü yazarlardan en akılda kalanlar ise Haşmet Babaoğlu ve Ahmet Hakan (Coşkun)... Haşmet Babaoğlu, köşe yazısında Ahmet Hakan'a "Kalemi kıvrak. Fakat ruhu yavşak" dedi. Ahmet Hakan ise "Neco'nun damadı Haşmet kızmış... Haşmet'ten korkan Haşmet gibi olsun" diye karşılık verdi.

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*