Medyanın saldırdığı Hakan'ı, Başkan Polat savundu

Medyanın saldırdığı Hakan'ı, Başkan Polat savundu.11830
  • Giriş : 14.05.2008 / 20:16:00

Galatasaray Kulübü'nün Mayıs Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Kulübü'nün Mayıs Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı yapıldı. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştrilen toplantı Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın gündem maddelerini okumasıyla başladı.

Sarı - kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat ve bazı yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar genel kurul üyelerinin göndermiş olduğu istek mektuplarını okudu.

Toplantının en önemli gündemi ise, Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Fatih Altaylı'nın, Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür'ün Turkcell Süper Lig'in 32. haftasında oynanan Fenerbahçe derbi maçı öncesine rastlayan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yapmış olduğu, 'Kutlu Doğum Haftası'na yakışır bir derbi olsun. Centilmence geçsin' açıklamaları ve sonrasındaki tartışmaları gündeme getirerek, tarikat ilişkileri nedeniyle soruşturma açılmasını istediği mektup oldu.

Divan Kurulu Başkanı Aktar, Fatih Altaylı'nın bu isteğine karşılık yaptığı konuşmada, ''Galatasaray Kulübü'nün 1350 sporcusu var. Bunların hangisinin hangi dine mensup olduğu bizi ilgilendirmez, kişisel bir olay. Bu tür haberler laikliğe sonuna kadar bağlı Galatasaray camiasına zarar vermekte. Yönetim kurulu zaten bu konuyu gündemine alacaktır. Bu mektup ve konuyla ilgili daha fazla açıklama yapmayı gerek görmüyorum.'' dedi.

- POLAT: ''İNANÇLARA SAYGILI OLMAYA DEVAM EDECEĞİM''-

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat da futbolcusu Hakan Şükür'e destek çıktı. Polat Divan Kurulu Üyeleri'ne hitaben yaptığı konuşmada, ''Gönlünüzü rahat tutun. Söylenenlerin çoğu gerçek değil. Özellikle inanç konularında çok hassasız. Benimle ilgili bazı yakıştırmalar da yapılıyor. Açıkcası bu saatten sonra ben şuyum buyum diye kimseye anlatma ihtiyacı duymuyorum. Ben Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı ve onun felsefesini edinmiş bir Galatasaraylıyım. İnsanların inançlarına saygılı oldum ve bundan sonra da olacağım. Sizden ricam lütfen yapılan bu spekülasyonlara kulağınızı kapayınız. Galatasaray Laik, Demokrat Türkiye'nin en önemli bayraktarlarından biridir. Böyle de olmaya devam edecektir.'' dedi.

Bu arada kürsüde söz alan diğer Divan Kurulu üyeleri de yaptıkları açıklamalarla Hakan Şükür'e destek verdiler. Bir üyenin yaptığı konuşma bazı üyelerin tepki göstermesine neden olsa da, yaşlı üye, ''Bu kulübün kuruluşunda ecnebiler de var. Belki de şimdi burada olan bir arkadaş Hakan Şükür Avrupa gol kralı olduğu zaman kupa aldı, o arkadaş Hakan Şükür takonya giysin demişti. Ecnebi oyuncular gol atınca istavroz çıkarıyor. Hakan Şükür de gol atınca Allah'a şükür diyor bunda ne var.'' diye konuştu.

Toplantıda ayrıca Futbol Takımı'nın kazanmış olduğu Turkcell Süper Lig Kupası ile Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın kazandığı Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası kupası da hazır bulundu.

Hürriyet İnternet 'Kutlu Doğum' mesajını yine speküle etti

Bu arada Hürriyet İnternet sitesi Hakan Şükür'ün derbi maç öncesi yaptığı açıklamasını speküle etmeyi Galatasaray'ın Divan Kurulu toplantısında da sürdürdü. Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın, "İnsanların inançlarına saygılı oldum ve bundan sonra da olacağım. Sizden ricam lütfen yapılan bu spekülasyonlara kulağınızı kapayınız' şeklindeki sözlerine rağmen Hürriyet İnternet konuyu 'Galatasaray Divan Kurulu'nda tarikatçı tartışması' başlığıyla haberleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious