Medyatik aşk Sarkozy'yi kurtaramadı

Medyatik aşk Sarkozy'yi kurtaramadı.16956
  • Giriş : 07.01.2008 / 18:36:00

Fransız gazeteleri, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eski top-model Carla Bruni ile yaşadığı medyatik aşkın, popülaritesine katkıda bulunmadığını yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sarkozy'nin, cumhurbaşkanı seçildiğinden bu yana ilk kez popülaritesinin yüzde 50'nin altına düştüğünü hatırlatan gazeteler, "satın alma gücünün azaldığı ve enflasyonun arttığı bir dönemde, ülkede ve yurtdışında geniş yankı uyandıran medyatik aşkın, Sarkozy'ye yönelik desteğin artmasına hiç de katkıda bulunmadığı" görüşünde birleşti.

France Soir gazetesi, enflasyonun giderek arttığı bir dönemde, Sarkozy'nin medyatik özel aşkının, kendi itibarına zarar verdiğini yazdı.

Sol eğilimli Liberation gazetesi, seçimlerden önce özellikle alım gücününün artırılmasına öncelik vereceğini vaat eden Sarkozy'yi eleştirirken, "Cumhurbaşkanı'nın yaşadığı medyatik aşkla kamuoyunun ilgisini başka yerlere çekme girişiminde olduğu" yorumunu yaptı.

Sağ eğilimli Le Figaro gazetesi, "Sarkozy, Bruni ile flört ederken, petrol varil başına 100 dolarla flört ediyor" ifadesini kullandı.

Yerel basın da, özel yaşamını abartılı bir biçimde kamuoyu önünde yaşamaktan çekinmeyen Sarkozy'nin popülaritesinin, ekonomik zorluklar karşısında düştüğünü yazdı ve medyatik aşkın cumhurbaşkanına yaramadığı yorumunu yaptı.

Le Journal du Dimanche gazetesi, dün Sarkozy ve Carla Bruni'nin büyük olasılıkla gelecek ay başında evleneceklerini iddia etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious