Medyaya din eleştirisi: "Dini değerlerle alay edilemez"

Medyaya din eleştirisi:
  • Giriş : 19.08.2007 / 18:32:00

Bir köpeğe 'Hüseyin' isminin verilmesinin kabul edilemez olduğu söylendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Televizyon dizilerinde dini değerlerin ve İslamiyetçe kutsal sayılan isimlerin alay konusu yapılması ve hayvanlara verilmesine tepki gösteren Diyanet- Sen Erzurum Şube Başkanı Mehmet Dindi, "Dini değerlerle alay edilemez." dedi.

Son zamanlarda yerli tv dizelerinde Müslümanlık ve İslam diniyle ilgili değerlerin rencide edildiğini ifade eden Diyanet- Sen Şube Başkanı Dindi, söz konusu yayınların inananları üzdüğünü söyledi. Özellikle bazı komedi filmlerinde İslami değerlerin hiçe sayıldığına vurgu yapan Dindi, tv yönetici ve yapımcılarının bu konuda duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

Son olarak bir tv kanalında bir köpeğe 'Hüseyin' isminin verilmesinin kabul edilemez olduğunu dile getiren Dindi, "Hazreti Peygamber'in torununun ve Müslümanlarca kutsal sayılan bir ismin bir hayvana verilmesi kabul edilemez. Kanal yöneticilerinin, film yapımcılarının yaptıkları hatadan dönmelerini ve dini hassasiyetlere daha dikkat etmelerini istiyoruz. Müslümanlara yönelik psikolojik saldırı, aşağılamalar kabul edilemez." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious