Megahaber'e Valilikten suç duyurusu

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

'Organ mafyası'nın çocukları kaçırdığı ve organlarını çıkararak öldürdüğü yönünde yayın yapan Mega Haber'in sorumluları hakkında Valilik, suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana Valiliği, bugüne kadar organların alınması ile ilgili Emniyet Müdürlüğü'ne herhangi bir müracaat yapılmadığı gibi iç organları alındığından dolayı işlem yapılan bir olayın da mevcut olmadığını duyurdu.

Böyle olmasına rağmen bazı yerel basında, olmayan olayların sanki olmuş ve polis de işlem yapmamış gibi yazılar yazılması ve asılsız haber yapan bir yerel gazete ile haber sitesinin sorumluları hakkında Valilik, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, "Böyle bir gazetenin varlığından bile haberim yok. Sorumlularını da tanımıyorum. Bizim, basın protokol listemizde kaydı da bulunmuyor. Canını isteyen valiliğe bir dilekçe verdiği zaman gazete çıkarıyor." dedi.

Bazı mahalli gazete ve internet sitelerinde yeralan bir haberden dolayı vatandaşların tedirgin olabileceğini anlatan emniyet yetkilileri, haberlerin hayal mahsulü olduğunu, polisin bugüne kadar bulunan cesetler üzerindeki incelemelerde eksik organı olan kişiye rastlanmadığını kaydetti.

Basın Savcılığı'nın da internet sitesi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Kent genelinde halkın dilinde dolaşan organ kaçakçılığı ile ilgili söylentiler ise şöyle; Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde akaryakıt istasyonuna beyaz renkli özel bir otomobil yanaşır. Pompacı, benzin doldurduğu sırada aracın bagajından kan damladığını görür. Otomobilin plakasını alır. Polise haber verir. Asayiş ekipleri kaçan otomobili durdurur, bagajında kesilmiş halde iki çocuk bulunur. Çocukların böbrekleri ve karaciğeri alınmıştır. Yakalanan kişi polise şöyle der: Beni yakaladınız ancak benim gibi 16 kişi daha var onlar ne olacak.

İkinci hadise ise sulama kanalında bulunan bir çocukla ilgili. Çocuk kaybolunca babası polise haber verir. 2 gün sonra sulama kanalında cesedi bulunur. Savcılık ve polis incelemesinde böyle bir şeye rastlanmamasına rağmen çocuğun cesedinin bulunduğunu duyarlar, "İç organları alınmış, derisi de dikilmiş"söylentisini kulaktan kulağa yayılır.

Bir başka söylenti de ise Mavi Bulvar'da 2 genç kız yürürken yaşlı bir kadın kızlardan yardım ister. Kızlardan biri bu isteği geri çevirir diğeri kabul eder. Yaşlı kadınla giden genç kız birkaç gün sonra yakınları tarafından bir apartmanda iç organları alınmış halde bulunur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious