Mehmet Ağar, Cumhurbaşkanlığı seçimini eleştirdi

Mehmet Ağar, Cumhurbaşkanlığı seçimini eleştirdi.8968
  • Giriş : 21.07.2007 / 17:32:00

Mehmet Ağar, "Cumhurbaşkanlığı seçimi bir demokrasi mücadelesi değil, siyasi bir rekabettir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisince Elazığ'da düzenlenen mitingde "Cumhurbaşkanlığı seçimi bir demokrasi mücadelesi değil, siyasi bir rekabettir" dedi. 

Ağar, partisince İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde, şöyle konuştu:
"Size soruyorum. Türk tarihinin en vahim olayı bizim askerin başına çuval geçirildiğinde kim Başbakandı, kim Dışişleri Bakanıydı? Dünyanın her yerinde Ermeni soykırım tasarıları birbiri ardına geçerken kim Başbakandı, kim Dışişleri Bakanıydı? Türkiye sınırları dışında ay yıldızlı bayrağımız her yerde yırtılırken gıkı çıkmayan bu Başbakan ve Dışişleri bakanı kimdi? Kıbrıs davasını bugünkü hale getiren kimdi?
Şimdi açıkça söylüyorum. İşte az kaldı sandığa gidiyoruz. Bize gelip de aday konusunda bana danıştınız mı? Çünkü bana danışmak zorundaydınız. Başınız dara düştüğünüzde gelip elimizden tutup zorlayacak sizdiniz. Bir kere elinizi bıraktım yüzünüze gözünüze bulaştırdınız."
"Siyaset yüz yüze bakmayı gerektirir" diyen Ağar, "Biz bir Allah'ın kuluna gülden ağır bir laf söyledik mi? Biz bu toprakların sevdalısıyız, aşığıyız. Bu imanla inanca yürekten bağlıyız" diye konuştu.
DP'nin, son 20 gündür Türkiye'nin meydanlarında kimsenin yapamadığı dev mitingleri yaptığını savunan Mehmet Ağar, şöyle dedi:
"Başörtüsü namusumuzdur diye meydanlara geldiler. Baktılar ki iktidar tatlı. Çiftçinin, köylünün, esnafın, fukaranın, emeklinin, kimsesizin, çaresizin iktidarı olacaklarına jet sosyetenin iktidarı oldular. Onun için meydana gelip de 'başörtüsü bizim namusumuzdur' diyenler, başörtüsünü seçim beyannamesine bile koyamadılar. Ama DP bu meydanlarda, bu millete ne dediyse sonuna kadar arkasındadır. Başörtüsünü takan da takmayan da burada, milletin arasında böyle bir sorun yok."
DP Genel Başkanı Ağar, Türkiye'nin en önemli meselesinin terörle mücadele olduğunu belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:
"Terörle mücadele meselesinde DP'nin ve Mehmet Ağar'ın dışında sözü olan, kararlı olan hiç kimse yoktur. Herkes koltuklarında keyif çatarken biz Türkiye'nin her köşesindeydik. Türkiye'nin her yöresinde, köşesinde, neresinde doğarsa doğsun bu devletin, Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir gencinin eline silah alarak teröre bulaşmasını izin vermeyeceğiz. Hiçbir caminin musalla taşına şehit cenazesi gelmeyecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious