Mehmet Ağar, ip yollanmasına sert sözlerle karşı çıktı

Mehmet Ağar, ip yollanmasına sert sözlerle karşı çıktı.11434
  • Giriş : 12.07.2007 / 21:18:00
  • Güncelleme : 12.07.2007 / 21:32:47

Mehmet Ağar, terör konusunda ikitidar ve muhalefetin birbirlerine ip yollamasına sert sözlerle karşı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, ''Birbirinize terörist diye sesleniyorsunuz, hakaret ediyorsunuz, milletin sinirlerini bozuyorsunuz'' dedi. Ağar, partisinin Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, DP'nin gelip geçtiği her yerde eserler yarattığını ifade etti.

Ağar, ''Biz yaptık, onlar satıyorlar'' görüşünü dile getirdi. Asgari ücret ve emekli maaşının açlık sınırının altında olduğunu söyleyen Ağar, bunları açlık sınırının üzerine çıkaracaklarını kaydetti. ''Birin yediği, diğerinin baktığı adaletsiz düzeni DP kökünden yok edecektir'' diye konuşan Ağar, yıllık geliri 1.5 milyar dolar olan PETKİM'in, 2 milyar dolara ''birilerine satıldığını'' söyledi.

''Bunların hesabını sormak bize nasip olacak'' diyen Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Aklınızı başınıza alın. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Birbirinize terörist diye sesleniyorsunuz, hakaret ediyorsunuz, milletin sinirlerini bozuyorsunuz. Yüreği yeten varsa, istediği kadar danışmanını alsın, gelip televizyonda karşıma çıksın, milletin önünde konuşalım, size soracaklarım var.''

''ÇOCUK OYUNCAĞI SANIYORLAR''

Terörle mücadele konusuna da değinen Ağar, diğer siyasi parti liderlerine yönelik ''Birbirinize ip alıp vermekle meşgulsünüz. Terörle mücadeleyi çocuk oyuncağı sanıyorlar'' dedi.

Türkiye'nin meselesinin ''Musalla taşlarına şehit cenazesi getirmemek'' olduğunu belirten Ağar, ''Bunlar, otel odalarında, deniz kıyılarında nutuk atarken, Mehmet Ağar, ihanet odaklarıyla göğüs göğüse mücadele içindeydi. Siz mi bize akıl öğreteceksiniz'' diye konuştu. Kimsenin eline silah almadığı, kalem, direksiyon tuttuğu bir Türkiye'yi inşa edeceklerini kaydeden Ağar, ''Ancak silahla gelen, silahla gider'' dedi.

Ağar, DP iktidarında, Türkiye'yi rahatsız edecek bir cümleyi söylemeye dünyanın hiçbir yerinde cesaret edilemeyeceğini söyledi. AK Parti'nin tek başına iktidarı döneminde, ''tüten bir tane baca inşa edilmediğini'' savunan Ağar, duble yolların da her sene yeniden ihale edilerek ''birilerine para kazandırıldığını'' ileri sürdü. Ağar, şunları kaydetti: ''(Başörtüsü namus borcumuzdur) diyerek meydanlarda kül bırakmadınız. Biz, siyasette insanların arzularını, taleplerini istismar konusu yapmayız. Cumhuriyetin gücü öyle büyüktür ki başörtülü ve başörtüsüz çocukları aynı sırada okutur. Birileri başörtüsü yandaşlığıyla, birileri de karşıtlığıyla ülkeyi bölmeye çalışıyorlar. Cumhurbaşkanlığı seçimleri bir demokrasi değil, siyasi mücadeledir. Aradan 1.5 ay geçti, Başbakan'a dedim ki (Cumhurbaşkanı adayını Gül, Meclis Başkanı adayını Arınç olarak ilan et), ilan edemedi. Üç gün evvel, (bu işte uzlaşma lazım) dedi. Bizim dediğimiz yere şimdi geldi. Vatandaşlar soruyor; Siirt'ten mebus seçilmek için 5 kere Halk Partisi'ne gittin, Cumhurbaşkanlığı seçimi için niye gitmedin. Bu bir siyaset oyunuydu. Başbakan'ın itiraflarıyla, bu oyun ortaya çıkmıştır.''

Ağar'ın konuşması sırasında ''Başbakan Mehmet'', ''Türkiye, seninle gurur duyuyor'' sloganları atılırken, Ağar, atılan başka bir slogan üzerine, ''Türkiye'de Anayasal bir partiyi, terör örgütüyle aynı çerçeveye oturtmam, siz de oturtmayın'' diye meydandakileri uyardı. Mitinge, Mehmet Ağar'ın eşi Emel Ağar da katıldı. Konuşmasının sonunda Ağar, Kütahya milletvekili adaylarını tanıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious