Mehmet Ağar, ''Orta sınıfı, namerde muhtaç etmeyeceğiz''

Mehmet Ağar, ''Orta sınıfı, namerde muhtaç etmeyeceğiz''.20846
  • Giriş : 10.07.2007 / 22:00:00

Mehmet Ağar, ''Türkiye'nin orta sınıfını, esnafını, çiftçisini namerde muhtaç etmeyeceğiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağar, partisince Adana'nın Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen mitinge eşi Emel Ağar'la birlikte katılarak, partilileri selamladı.

RED KİT, TOMMİKS OKUYOR

Ağar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Terörle yaşamaya alışmalıyız'' söyleminin kabul edilemez olduğunu belirterek, ''Türkiye'de hükümetlerin anaların gözyaşını dindiremiyorsa, ülkenin gençlerinin geleceği bir kör kurşunla kayboluyorsa, sıfırla aldığınız terörü getirdiğiniz yer belliyse, millet sizi iktidara taşımaz'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın bazı yerlerde kendisi hakkında sözler sarf ettiğini, kendisinin memurluk döneminde dahi terörle mücadeleyle uğraştığını anlatan Ağar, şunları söyledi:

''Başbakan, elindeki terör notlarını bile okuyamıyor. Bir gün 3 bin terörist var diyor, diğer gün 5 bin terörist... Ne kadar danışmanın varsa, senin besleme televizyonlarından bir tanesinde, ben tek başıma, sen adamlarınla birlikte gel. Ben sana orada terörün teknolojisini, psikolojisini, sosyolojisini, coğrafyasını öğreteyim de bu işle nasıl mücadele edilir bir öğren bakalım. Şimdi, bunların aklı ermez. O Red Kit, Tommiks okuyor. Türk tarihinden haberi yok."

" Ben sana terörle mücadeleyi, neden İstanbul'un müdafaasının Bosna'dan başladığını öğreteyim. Siz, Türkiye'nin tarihi değerlerini nereden bilirsiniz? Terörle mücadele akılla, yürekle, gönüllerle olur. Ancak, günü zamanı, saati, dakikası geldiğinde hayatımızı, 30 yıldır ortaya koyduğumuz canımızı dahi feda edecek kararlılıktayız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious