Mehmet Ağar Antalya'da moral buldu: Terör üç ayda biter

Mehmet Ağar Antalya'da moral buldu: Terör üç ayda biter.13404
  • Giriş : 21.06.2007 / 10:30:00

Demokrat Parti Genel Başkanı Ağar, iktidara gelmeleri halinde terörü üç ayda bitireceklerini ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terörün bitirilebilmesi için yürek ve cesaretin yanısıra bilgi ve tecrübeye ihtiyaç olduğunu belirten Ağar, "Bu can bu bedenden çıkmadıkça kimse bu topraklara yan bakamaz, bu topraklar bölünmez." dedi.

Eski Ulaştırma Bakanı Arif Ahmet Denizolgun birinci sıra aday olduğu Antalya, DP'nin ikinci mitingine ev sahipliği yaptı. Denizolgun nedeniyle büyük bir kalabalığın toplandığı Antalya, 40 derece sıcağa rağmen büyük bir mitinge sahne oldu. seçim otobüsü üzerine eşiyle birlikte çıkan Ağar, mazotun 1 YTL'nin de altına ineceğini söyledi. Ağar, "Demokrat Parti'ye 'çiftçi partisi' diyerek tepeden bakanlar, seçim zamanı mazota sarıldı. DP mahsulün partisidir, helal alın terinin partisidir. Yeşil mazot, ucuz gübre geliyor, bolluk bereket geliyor." diye konuştu.

Konuşmasında terörü üç ayda bitireceğine ilişkin mesajını tekrarlayan Ağar, altı ayın ardından bu konunun gündemden çıkacağını ileri sürdü. Başbakan'a yönelik eleştirilerde bulunan Ağar, meydanda atılan 'vur vur inlesin Tayyip dinlesin' sloganlarına karşılık, "Dinleseydi Türkiye bu halde olmazdı." dedi.

Ağar'ın, "Yüreğin yetiyorsa Kandil'e gidelim dedik, gidemedi. Şimdi onun zamanı geçti." şeklindeki sözlerine meydandan, "Ağar gelecek terör bitecek" sloganları yükseldi. Küçük esnafın rahatlatılması için çalışacaklarını da dile getiren Ağar, Büyük Mağazalar Kanununun çıkarılıp hipermarketlerin şehir dışına çıkarılacağını belirtti.

Mehmet Ağar, Antalya'da kendisine destek vermeye gelen çok sayıda başörtülü kadına üstü kapalı şekilde başörtüsü sorununun çözüleceği sözünü verdi. "Alanda çok sayıda kadın görüyorum. Bu kadınlarımızı toplumun sosyal hayatın içine demokrasiyle taşıyacağız. Amacımız, kızlarımızı istedikleri okulda okutup iş güç sahibi yapmak. Herkesi doğduğu yerde doyar hale getirmek." dedi.

DP Lideri Ağar, ülkenin milli ve manevi değerleriyle cumhuriyetin değerlerinin çatıştırılmayacağını söyledi ve esnafa çok uzun vadeli kredi verileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmasının ardından adayları tanıtan Ağar, Arif Ahmet Denizolgun'a övgü dizdi. Ağar, Denizolgun'u, "Bir değerli dostum, bir değerli bakanımız. Türkiye'nin aynası olmuştur. Az zamanda çok iş başarmak herkese nasip olmaz. Ahmet Bey bunu başarmıştır." diyerek tanıttı.

Ağar'ın bu sözlerinin ardından meydanda uzun süre, "Ahmet-Mehmet omuz omuza" sloganı atıldı. Denizolgun'u görmek isteyen kalabalık izdihama neden oldu. Bazı kadın ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious