Mehmet Ağar bu defa çok iddialı konuştu!

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, son zamanlarda ortaya koyduğu güneydoğu açılımının tıkanmış olan tüm oy kanallarını patlattığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DYP Lideri Ağar, bazı meslek odaları tarafından düzenlenen konferansa katılmak üzere Konya'ya geldi. DYP İl Başkanı Musa Uyararslan'ın otomobil galerisini ziyaret eden Ağar, Uyararslan'ın çalışma ofisinde partililerle sohbet etti. Ağar, bir süre önce ticaret ve sanayi odaları ve ticaret borsalarıyla başlattıkları çalışmalarının sürdüğünü, bundan sonra da artarak devam edeceğini ifade etti.

DYP'nin fikir ve siyaset üreten bir parti olduğunu belirten Ağar, parti olarak Türkiye'nin sorunlarına çözüm ürettiklerini dile getirdi. Geçtiğimiz dönemlerde Güneydoğu konusunda bazı açıklamalar yaptığını hatırlatan Ağar, "Diğer siyasi partiler, Güneydoğu açılımımızın, tıkanmış olan tüm oy kanallarını patlattığını görerek, sıkıntı içine girmişlerdir. Siyaset, büyük meseleleri çözen, onlara talip olan, onların üstesinden gelmeyi başaran insanlara başarı yolu açar. Günübirlik, sıradan laflardan vatandaş bıkmıştır, herkesin duymaktan bıktığı klasik sözlerle siyaset yapma devri bitti.'' yorumunu yaptı.

Türkiye'nin büyük bir değişim, büyük bir dönüşüm geçirdiğine dikkat çeken Ağar, Türkiye'nin 10 sene sonrasını öngöremeyen bir kişinin bugün siyasette söyleyecek bir lafı olmadığı değerlendirmesinde bulundu.

Erken seçim isteğini yineleyen Ağar, ''Bir yanda AB, diğer yanda Orta Doğu'da değişmesi muhtemel haritalar... Buna karşılık Türkiye'nin ne yapacağını ortaya koyması gerekir. Hovarda bir bakış açısı içinde, Türkiye'yi yalancı bahara sürükleyen bir hükümetin bu sorunlarla baş edemediği görülmektedir. Türkiye'nin sorunlarına çözüm bulabilmesi için bir an önce sandığın halkın önüne konulması gerekmektedir.'' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious