Mehmet Ağar giderayak kasada kalan parayı bloke ettirdi!

Mehmet Ağar giderayak kasada kalan parayı bloke ettirdi!.13404
  • Giriş : 02.08.2007 / 11:01:00

Seçim öncesi kasada 35 trilyon vardı. Ağar giderayak kalan parayı bloke ettirdi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Mehmet Ağar’ın gitmeden önce partinin kasasına 11.3 milyon YTL bıraktığı ve bu parayı bloke ettirdiği ortaya çıktı.

Ağar’ın seçim öncesinde partisinin hem baraj altında kalacağını, hem de oy oranının Hazine yardımı almak için gerekli olan yüzde 7’nin altında kalacağını gördüğü için bu tür bir önlem aldığı öne sürülüyor.

Partinin Genel Muhasibi Bahattin Şeker ise, 4 Haziran’da milletvekili listelerine itiraz ederek hem görevinden istifa etmiş hem de adaylıktan çekilmişti. Şeker, istifa ederken ‘Partinin kasasında 35 trilyon lira bıraktım’ demişti.

Partinin kasasındaki paranın seçim çalışmalarında kullanıldığı belirtilirken, en fazla harcamanın Ali Taran’ın şirketiyle imzalanan reklam anlaşmasında yapıldığı kaydedildi.

Öte yandan gelecek dönemde mali sıkıntı yaşanmaması için DP Genel Merkezi’nin taşınması da gündemde. DP’nin, Balgat’ta bulunan ve kirası Nisan 2008’e kadar ödenen gökdelenden Akay Caddesi’deki eski küçük Genel Merkez binasına taşınacağı belirtildi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious