Mehmet Ağar hem itiraf etti, hem de uyarılarda bulundu

Mehmet Ağar hem itiraf etti, hem de uyarılarda bulundu.6146
  • Giriş : 29.07.2007 / 13:43:00

Demokrat Parti eski lideri Mehmet Ağar'dan muhalefet partilerine önemli bir uyarı geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Seçim yenilgisini, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Meclis'i boykot etmesine bağlayan eski DP Genel Başkanı Mehmet Ağar'dan muhalefet partilerine önemli bir uyarı geldi.

İstifasının ardından, "Salona girmeyerek büyük hata yaptık. Bu hatayı seçim kampanyası boyunca tamir edemedik." diyen Ağar, dün Hürriyet gazetesinde yayınlanan açıklamasında, "Herkes söylediklerimizi başının ucuna assın. Vakti geldiğinde kullanacaklarından emin olsunlar." ifadelerini kullandı. Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Ağar'ın istifasını samimi bulmadığını belirtmiş ve partisinin Meclis'i boykot etme kararını savunmuştu. Seçimlerin ardından yeniden başlayan Köşk tartışmalarında da CHP önceki tavrını değiştirmeyeceğini açıklamıştı. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, Abdullah Gül'ün aday olması durumunda Meclis'e girmeyeceklerini söylemişti.

Çeşme'deki yazlığında eşi Emel Ağar ile tatil yapan Mehmet Ağar, seçim yenilgisini halka yüklemeye çalışanlara da göndermede bulundu. Hatayı başka yerlerde aramanın anlamı olmadığını ifade eden Ağar, "Ben kimsede hata aramam. Hesaplaşmamı kendi içimde yaparım. Kendimle hesaplaştıktan sonra dostlarımla oturup değerlendirme yaparız." diye konuştu. Parti teşkilatından, "Bunca zamandır emeğiniz var. Bir anda her şeyi silip atmayın." çağrıları gelmesine rağmen Ağar, geri dönme sinyali vermedi. Şu an dönme düşüncesi olmadığını kaydeden Ağar, partisinin iyi olması için hizmet edeceğini vurguladı. Bu arada, seçim sonuçlarını değerlendiren DP Genel İdare Kurulu da sandık hezimetini 'Meclis'i boykota' bağlamış ve halktan özür dilemişti. DP Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ercan, "Halkımıza özür borcumuz var, bunu telafi edeceğiz." demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious