Mehmet Ağar: Patronlara sığınmıyorum

Mehmet Ağar: Patronlara sığınmıyorum.8968
  • Giriş : 11.06.2007 / 00:17:00
  • Güncelleme : 11.06.2007 / 00:21:31

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Basın Kulübü'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Melih Meriç'in hazırlayıp sunduğu Basın Kulübü'ne katılan Mehmet Ağar, merkez sağda birleşme ve Demokrat Parti'nin gelecekteki vizyonu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Medya patronlarına ve holdinglere sığınarak siyaset yapmadığının altını çizen Ağar, "Benim işim bu değil, ben Demokrat Parti'yim. Ben sermaye düşmanı da değilim ama mücadelemi milletle yürüteceğimi de açıkça söylüyorum." diye konuştu.

AKP İLE KOALİSYON YAPMAM...

DP lideri Basın Kulübü'nde AKP ile neden koalisyon yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Son üç dört ay içinde yaptıkları nedeniyle artık AKP ile koalisyon yapmamız mümkün değil. Demokrat Parti'nin işi artık bu hükümeti iş başından götürmektir. Koalisyon yapmak değil, bunları götürmektir işimiz.

Soru: Ama 3-4 ay önce "Gerekirse AKP ile koalisyon yaparız" diyordunuz, değişti mi görüşünüz?

Mehmet Ağar: Evet, o zamanlar öyle düşünüyordum. Ama son bir kaç ayda kendilerinden başka kimseye yaşam hakkı vermeyen demokrasi anlayışları nedeniyle, bizi siyasetin dışına itme çabaları nedeniyle artık AKP ile koalisyon yapamayız. kararımız budur..

Basın Kulübü'nün konuğu olan DP lideri Mehmet Ağar çarpıcı açıklamalar yaptı...

MEHMET AĞAR: 27 NİSAN BİLDİRİSİNDEN HABERİM OLSAYDI CUMHURBAŞKANLIĞI OYLAMASINA KATILIRDIM

BİZİM İTHALATA İHTİYACIMIZ YOK...

Sağ partilere sol kökenli siyasetçilerin transferlerini değerlendiren Mehmet Ağar, "Bizim ithalata ihtiyacımız yok. Aslında tüm partiler birbirine benzer gibi gözüküyor ancak benzemiyor. Biz, öz malıyla, dümdüz kırılmayan bir çizgiyle yürüyerek yolumuza devam ediyoruz. Bizim oradan buradan bir şey almaya, milletin karşısında oradan buradan bir şeyler alarak milletin gözünde eksiklerini itiraf etmeye ihtiyacımız yok. Bizim için siyaset insanların imanla yürüttükleri bir mücadeledir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious