Mehmet Ağar: Şehit cenazesinde siyaset olmaz

  • Giriş : 15.06.2007 / 09:27:00

Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, şehit cenazelerinde siyasi gösteri yapılmasına karşı çıktığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, şehit cenazelerinde siyasi gösteri yapılmasına karşı çıktığını belirterek, "Benim işim camilere, şehit cenazelerine gitmek değil. Oralarda siyasi gösteri yapmak yerine, benim işim çoluk çocuğunu herkesin huzur içinde askere gönderilebilmesini sağlamaktır" dedi.

Ağar, dün akşam CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Liderler Zirvesi programında, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, yazar Taha Akyol, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın sorularını yanıtladı.

"Mumcu'nun çağrısı yarar getirmez"
ANAP ile birleşmenin seçimden sonra yeniden ele alınacağını dile getiren Ağar, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun "Televizyonda her şeyi açıklayalım" çağrısına, "Bu aşamada yarar getireceğini sanmıyorum" yanıtını verdi. Ağar, birleşme sürecinde yaşanan hayal kırıklığı psikolojisini de aşacaklarını belirtti. Ağar, "Hepimiz birbirimizi üzdük. Ama sonuçta benim için kalbi kırıklık yok. Önemli bir hasar olmadı bunların hepsini telafi ederiz" dedi.
Israrlı sorulara rağmen 1 Mart tezkeresi oylamasında verdiği oyu açıklamayan Ağar, şehit cenazelerindeki gösterilerle ilgili olarak da, "Camiden siyaset yaparsan bugün cami avlusuna giremez duruma gelirsin. Cami hepimizin müşterek ibadet yeridir. Benim işim camilere, şehit cenazelerine gitmek değil. Oralarda siyasi gösteri yapmak yerine benim işim çoluk çocuğunu herkesin huzur içinde askere gönderilebilmesini sağlamaktır" dedi.

Emel Ağar sürprizi
Programın son bölümüne Ağar'ın eşi Emel Ağar da katıldı. DP Genel Merkezi'nden canlı olarak yapılan programın reklam arasında konuklarına evde kendisinin yaptığı pasta ve poğaçaları ikram eden Emel Ağar, evde yemekleri her zaman kendisinin yaptığını söyledi. Emel Ağar, babasının öğrenmesi nedeniyle Ağar ile tanıştıktan kısa bir süre evlendiklerini ifade ederek, "Görünce onda çarpılma olmuş ama ben de olmadı. Daha sonra her şeyine aşık oldum. Elleri çok güzel" dedi. Emel Ağar, "Dindar mısınız?" sorusu üzerine de, "Ben 17 yaşımda evladımı kaybettim. Elbette inançlıyım. Şehit haberlerine eskiden üzülüyordum. Kızımı kaybettikten sonra şimdi yanıyorum" diye konuştu. Programın sonunda "Ekonomiyi, gençleri kadınları konuşmadınız..." diyerek eşini eleştiren Ağar, cumhuriyet mitinglerini de tepki olarak gördüğünü ve desteklediğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious