Mehmet Ağar'a göre; "Demirel CHP'ye oy vermez"

Mehmet Ağar'a göre;
  • Giriş : 06.07.2007 / 08:54:00
  • Güncelleme : 06.07.2007 / 09:08:39

Ağar, son zamanlarda merak konusu olan bir konuya açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, son zamanlarda merak konusu olan bir konuya açıklık getirdi. Ağar, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in CHP'ye oy vereceğine ihtimal vermedi. Ağar, "Bu dünyanın tersine dönmesi gibi bir şey" dedi.

Gazeteci Ömer Şahin'in sunduğu Kanal a TV'deki "Görüş Farkı" programına konuk olan DP lideri Mehmet Ağar, başında bulunduğu siyasi hareketin eski lideri Süleyman Demirel'in konumunu değerlendirdi. Demirel ailesinin damadı İlhan Kesici'nin CHP'den aday olması ile başlayan süreçte Süleyman Demirel'in de DP yerine CHP'ye destek olduğu söylentileri yaygınlaşmıştı. Ağar, "Demirel, CHP'ye mi oy verecek?" sorusuna , " Demirel'in 50 yıllık çizgisini bir kenara bırakıp CHP'ye oy vereceğini düşünmek yanlış olur. Dünyanın tersine dönmesi gibi bir şey bu. Dünya tersine dönmez" cevabını verdi.

Ağar'dan "Barajı Aşamazsam İstifa Ederim" Sinyali

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisinin güçlenmeye başlandığını ve kesinlikle baraj sorunlarının olmadığını savundu. Ağar, seçimlerde başarısız bir sonuç alması, partisinin baraj altında kalması durumunda genel başkanlıktan ayrılacağının sinyalini verdi. Ağar, "Yüzde 10 alamazsanız istifa eder misiniz?" sorusuna verdiği cevapta, " Mehmet Ağar'ın ar damarı vardır. Türkiye'deki milyonlarca insan gibi. Biz koltuğa yapışık değiliz. Bu çizgimizin gereğini yapmakta hayatımız boyunca tereddüt etmedik, etmeyiz" dedi.

Mehmet Ağar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında polemiğe dönüşen idam tartışmalarını eleştirdi. Bahçeli'nin Erzurum'da vatandaşa ip atmasını değerlendiren Ağar, "Türkiye'nin meselesi ip ikramı değildir. Şehit cenazelerinin cami musalla taşlarına gelmesidir" diye konuştu. Sınırötesi operasyonun çok iyi düşünülmesi gerektiğini de ifade eden Ağar, Habur sınır kapısının kapatılmasına yönelik taleplere tepki gösterdi. Ağar, " Bunu söyleyenler Habur'u biliyorlar mı? Zaten bölgedeki ekmek kapılarını kapatmışsınız. Bir de Habur'u kapatırsanız Doğu'yu açlığa mahkum edersiniz" dedi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious