Mehmet Ağar'a göre seçim anketleri çok abartılıyor

Mehmet Ağar'a göre seçim anketleri çok abartılıyor.11434
  • Giriş : 20.07.2007 / 23:03:00

Mehmet Ağar, anketlerin şişirilerek partisinin aradan çıkarıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ağar, "Pazar günü anketler değil halk konuşacak. Çıkan sonuçtan sonra anketçiler mesleği bırakmasa ben bıraktıracağım" dedi.

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisi tarafından bugün Kocaeli'de düzenlenen mitinge katıldı. Ağar, İzmit Perşembe Pazarı'nda toplanan yaklaşık 6 bin kişilik topluluğa seslendi. Ağar, konuşmasının büyük bölümünü hükümete ayırarak eleştiri oklarını AK Parti'ye doğru attı. AK Parti'nin jet sosyete partisi olduğunu belirten Ağar, kendilerinin halkın partisi olacağını söyledi. Ağar halka şöyle seslendi: "AK Parti, SEKA'dan Petkim'e kadar her şeyi satarak bişeyler yaptıklarını sanıyorlar. Herşeyi ithal ederek esnafları yok ediyorlar. Merkez sağ iktidar olduktan sonra çiftçi hiç kimseye mühtaç olmayacak. O yüzden tüm çiftçilere söyleyin Kırat geliyor. Merak etmeyin 48 saaten az bir zaman kaldı."

Ağar, konuşmasının önemli bir bölümünü son günlerde ortaya çıkan anket sonuçlarına ayırdı. Anketçilerin bazı partileri şişirip kendi partisini ortadan çıkardığını belirten Ağar sözlerini şöyle sürdürü: "Anket sonuçlarını görüyorsunuz. Medya ve anketçiler bazı partileri şişirip DP'yi aradan çıkarıyorlar. Türkiye'nin en büyük anketçileri bu seçimden sonra utanıp mesleği bırakmasalar ben bıraktıracağım. Artık, anket bülbülleri sustu meydanların vicdanı konuşacak. Şimdi terör meselesini hem iktidar hem de bilbortlara reklam vererek halledeceğini zanedenler var. Siz Ankara'nın lüks odalarında toplantı yaparken, biz bu ülkenin dağlarında kurşuna göğüs gerdik. Başbakan anlamaz bu işlerden. Birgün teröre 3 diyor diğer gün 5 der. Peki tedbiri olan kim. Bizim dışımızda projesi olan var mı. Affı çıkaranlar ve katilleri sokaklara salanlara milet cevap verdi. Bundan sonra afları millet çıkaracak. Anketleri pofpofluyorlar bizi göstermiyorlar. Ben bunlar gibi kenardan köşeden gitmiyorum."

Konuşmasının bir bölümünde MHP'ye de yüklenen Ağar, Devlet Bahçeli'nin Erzurum'da ip atmasını bir kez daha eleştirdi. Ağar, "Masaya yumruk vurmakla olmaz. Zamanında hükümet ortağı idiniz niye halletmediniz. Şimdi ip atmakla olmaz. Zamanında yapacaktınız bunu geçin artık bunu. Şimdi millet kazanacak halk kazanacak." dedi.

Ağar, başörtü problemini çözeceklerini bir kez daha tekrarladı. Bazı partilerin 25 yıldır başörtü üzerinden siyaset yaptığını belirten Ağar sözlerini şöyle tamamladı: "25 yıl başörtüsü üzerinden siyaset yaptılar. Jet sosyete kulaklarına fısıldayınca kaçtılar. Bu mitingde başörtülü de takmayan da burada. Aynı yerde oturuyorlar. Aynı acıda ve aynı cenazede beraberler. Bunu ayırmayacak güç DP'dir. Cumhuriyetin varlığı, Türkiye'nin başörtülü başörtüsüzde aynı sırada yan yana duracak ve güç katacak. DP'nin iktidarında son söz elbette önce Allah'ın sonra milletin olacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious