Mehmet Ağar'dan DP'ye bayrak talimatı

Mehmet Ağar'dan DP'ye bayrak talimatı .13404
  • Giriş : 21.10.2007 / 18:31:00

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen terör saldırısını kınayarak, il ve ilçe başkanlarından, tepkilerini, parti binalarını Türk bayrağı ile donatarak göstermelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, il başkanlıklarına bir yazı gönderdi. Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca köyündeki askeri birliğe yapılan saldırının Türk milletini yasa boğduğunu belirten Ağar, "Hükümetin terörle mücadeledeki acziyetinin sonucu olarak ortaya çıkan bu durum maalesef bir süredir devam eden güvenlik güçlerimiz ile sivil vatandaşlarımıza yönelik terör eylemlerinin son halkasıdır. Hükümetin gerekli adımları derhal atmaması halinde bu eylemlerin devam edeceği maalesef aşikârdır" dedi.

Ağar, "Milletçe derin bir üzüntü içinde olduğumuz bu günlerde Demokrat Parti teşkilatları olarak milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştirecek, Hükümeti ise Türkiye'yi hedef alan bu saldırıyı durduracak kararlı adımları atmaya zorlayacak bir tutum ve davranış içinde

bulunmamız insani, vicdani, milli ve siyasi mesuliyetimizin bir gereğidir" diye konuştu.

Ağar, bu çerçevede Demokrat Parti yönetim kurullarının, ilçe başkanlarının da katılımıyla 22 Ekim 2007 Pazartesi günü saat 12.00'de toplanarak, şehitleri anmak üzere 2 dakikalık saygı duruşunda bulunacaklarını kaydetti.

Tüm il, ilçe ve belde teşkilatlarının Türk Bayrağı ile donatılmasını isteyen Ağar, "İl başkanlıklarında düzenlenecek basın toplantılarında, Demokrat Parti Genel Başkanlığı'nın konuyla ilgili basın açıklaması kamuoyuna aktarılacaktır" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious