Mehmet Akif Ersoy anıldı

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları Teşkilatı, Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik
Eski bakanlardan Sami Güçlü'nün de konuşmacı olarak katıldığı programda, AK Parti İscehisar İlçe eski Başkanı Selçuk Çirkin, günün anlam ve önenme dikkat çekerek, gençlere Mehmet Akif Ersoy külliyatı hediye etti.

AK Parti İl Gençlik Kolları'nın düzenlediği program Belediye Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Saygı duruşu İstiklal Marşı'yla başlayan programın açılışı konuşmasını İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Güzeltaş yaptı. Katılımları ve gösterdikleri ilgi nedeniyle teşkilat mensuplarına teşekkür eden Güzeltaş, İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okudu.

AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, parti mensuplarına hitaben bir konuşma yaptı. Güçlü, istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy'un yaşam tarzını anlattı. AK Parti İl Başkanı Burhanettin Çoban ise 40 ilde Akif'i anma programı düzenlediğini kaydetti. İstiklal şairinin, bazı kesimler tarafından farklı yorumlandığını ifade eden Çoban, yaptığı hizmetlerden bahsetti.

AK Parti İscehisar ilçe eski Başkanı Selçuk Çirki, gençlere Mehmet Akif Ersoy külliyatını hediye ederek, "Akif'i okumadan anlayamayız. Onun mesajlarını ve yaşam tarzını ancak bu şekilde öğrenebiliriz. Zaten değerli insanın tabutunu gençler taşımıştı. İdeallerini de yine gençler örnek almalı." diye konuştu.

Program şiir dinletileriyle tamamlandı. Programa katılan tüm konuklara Mehmet Akif Ersoy'un Safahat adlı eseri ücretsiz olarak verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious