Mehmet Ali Ağca, Sincan F Tipi Cezaevi'ne nakledildi

  • Giriş : 18.08.2007 / 09:11:00
  • Güncelleme : 18.08.2007 / 09:22:35

Papa ll. Jean Paul'e suikast düzenleyen Mehmet Ali Ağca, Ankara Sincan F Tipi Cezaevi'ne nakledildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tek kişilik hücreye konan Ağca'nın kaldığı cezaevinde Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan da bulunuyor.

İstanbul'dan Ankara'ya getirilen Mehmet Ali Ağca, Sincan 2 No'lu F Tipi Cezaevi'nde tek kişilik hüc-reye konuldu. Ağca'nın cezaevi arkadaşları arasında ise Danıştay saldırganı Alparslan Arslan, PKK yöneticilerinden Cevat Soysal ve Sauna çetesinin li-deri Kasım Zengin bulunuyor. Sincan'ın diğer konukları ise 7 ayrı cinayetten yargılanan seri katiller Yiğit Bekçe ile Mehmet Karahasan. Aynı cezaevinde tek kişilik hücrede yatan bir başka mahkum daha var, Alparslan Arslan. Danıştay'a yönelik yapılan silahlı saldırı nedeniyle hakkında 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Arslan, 1 yılı aşkın süredir hücrede yatıyor.

ÜNLÜ SUÇLULAR BİRARADA

Sincan 2 No'lu F Tipi'nin Ağca ve Arslan'ın dışında bir üçüncü ünlü konuğu da çete lideri Kasım Zengin. Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses ve eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çakır'ın da tutuksuz yargılandığı Sauna davasının bir numaralı sanığı olan Zengin hakkında 70 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. Tümüyle terör ve çete suçlularının kaldığı Sincan 2 No'lu F Tipi'nde, bir süre önce yurt dışından getirilen PKK'nın yöneticilerinden Cevat Soysal da yatıyor. toplam 360 kişilik kapasiteye sahip bulunan Sincan 2 No'lu F Tipi'nde, DHKP-C, PKK, TİKKO, TİKP, Hizbullah gibi örgütlere mensup hükümlüler de kalıyor. Ancak, bu cezaevinde Ağca ve Arslan'ın dışında hücrede kalan hükümlü ve tutuklu bulunmuyor.

2 No'luda terör 1 No'lu da adli

Sican'da 2 ayrı F Tipi Cezaevi bulunuyor. Her biri 360'şar kişiden oluşan iki cezaevine, Ulucanlar Cezaevi'nde kalan tutuklular nakledildi. 2 No'lu F Tipi çete ve terör suçlularına tahsis edilirken, 1 No'lu F Tipi'nde adli suçlular barındırılıyor. 1 No'luda kalan tutukluların arasında Ankara'da 7 ayrı cinayetten yargılanan seri katiller Yiğit Bekçe ile Mehmet Karahasan da bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious