Mehmet Ali Ağca din mi değiştirdi?

Mehmet Ali Ağca din mi değiştirdi?.10719
  • Giriş : 29.04.2009 / 06:34:00
  • Güncelleme : 28.04.2009 / 23:55:27

Papa II. Jean Paul'e 1981'de suikast girişiminde bulunan Mehmet Ali Ağca'nın din değiştirerek Katolik olduğu ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Diva e Donna" dergisi, Ağca'nın kendisiyle yapılan söyleşide, "Katoliklik dinine geçtim, kendime İtalyan ve Katolik eş arıyorum" dediğini iddia etti.

İtalya'daki haftalık kadın dergilerinden "Diva e Donna" yarın piyasaya sürülecek sayısında, Ağca'yla yapılmış bir söyleşinin yer alacağını duyurdu. Dergi, 13 Mayıs 2007'de Katoliklik inancına geçtiğini belirttiği Ağca'nın, din değiştirdiğini Vatikan yetkililerine bildirdiğini de ileri sürdü.

"Diva e Donna" dergisi, bugün konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında, Ağca'nın İtalyan ve Katolik bir kadınla evlenmek istediğini de kaydetti.

Haberde, 2010 yılında serbest kalacak olan Ağca'nın, Vatikan'a gelerek Papa II. Jean Paul'ün mezarını ziyaret etmek istediği de belirtildi. Habere göre, Ağca bu arzusunu da dile getirerek, "Roma'ya gelip, sevgili kardeşim Wojtyla'yı (İkinci Jean Paul'ü) ziyaret etmek istiyorum" dedi.

Ağca, 13 Mayıs 1981'de Polonyalı Papa İkinci Jean Paul'e suikast girişiminde bulunmasının ardından müebbet hapse mahkum olmasından sonra, 2000 yılında İtalya cumhurbaşkanının imzaladığı özel af kararnamesine istinaden serbest bırakılarak Türkiye'ye iade edilmişti.

"Diva e Donna"nın haberine göre, suikast girişiminden tam 26 yıl sonra Katoliklik dinine geçtiği ileri sürülen Ağca'nın, Türkiye'deki hapis cezasını da tamamlamasının ardından 2010 yılında serbest kalması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*