Mehmet Ali Alabora: Politik biri değilim

Mehmet Ali Alabora: Politik biri değilim.10343
  • Giriş : 29.03.2008 / 23:41:00
  • Güncelleme : 31.03.2008 / 23:43:54

Sinema ve tiyatro sanatçısı Mehmet Ali Alabora, politik bir yapıya dahil olmak istemediğini bu nedenle 'Sanatta yenilik' aradığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anadolu Kültür tarafından Antakya Milenyum Sosyal Tesislerinde gerçekleşen söyleşiye katılan Sinema ve tiyatro oyuncusu Mehmet Ali Alabora, yeni bir yorum, yeni bir bakış, yeni bir göz, yeni bir ses ve sanatta yeni ile yeni bir sanat için çalıştıklarını belirterek “Bizler toplum olarak sadece bize sunulmak istenen şeyleri alıyoruz. Her gün önümüze konulan dizileri izliyor ve o konforlu hayat içerisinde yok oluyoruz. Bize bu konfor dışında birileri bir şeyler sunarsa da aman bunlar iş mi diye yakınıyoruz. Ama asıl önemli olan, bize sunulmak istenen bir projede bizim de varolabilmemizdir. O projeye yeni bir şeyler katabilmek, onunla birlikte şekil alabilmektir” diye konuştu.

Savaşlara karşı olduğunu ifade eden Alabora, politik bir çevreye dahil olmaktan yana olmadığını söyledi. "Dünyaya geniş perspektiften bakıyorum. Herkesin özgürce yaşamasını istiyorum. Farklı hayat tarzlarına müdahale etmeme özgürlüğü de var. Ama bazı dünya meseleleri ve politika hakkında küçük tartışmalarımız oluyor tabi. Ama ben şuna karşıyım, Politik bir hareket içerisinde yer alıyorsunuz, size diyorlar ki biz buna, şuna karşıyız. E ne oluyor böyle siz bir şey katamıyorsunuz. Oraya entegre oluyorsunuz, kendinizden bir şey koymuyorsunuz. Biz bu yüzden başta sanatta olmak üzere hep yeni diyoruz" diye belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious