Mehmet Ali Erbil'e para cezası

  • Giriş : 24.03.2009 / 17:26:00

Televizyon programında sanatçı Baha'ya hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan şovmen Mehmet Ali Erbil, sanatçı Baha'ya hakaretten 7 bin TL tazminata mahkum edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanatçı Baha'nın (Bahattin Gündoğdu) avukatı İhsan Berkman katıldı.

Duruşmada söz alan avukat Berkman, söz konusu davanın 2004'te açıldığını, yine Erbil hakkında açılan ceza davasında verilen kararın beklenmesi nedeniyle çok uzun süre geçtiğini belirtti.

Ceza dosyasında verilen kararın yeni uyum yasalarına göre değerlendirme yapılmak üzere geri gönderilme ihtimalinin bulunduğunu ifade eden Berkman, bu nedenle ceza davasının beklenmesinden vazgeçilmesini istedi.

Bunun üzerine kararını açıklayan mahkeme hakimi, davanın 5 Mayıs 2004'te açıldığını, uzun süredir ceza mahkemesinde verilen kararın kesinleşmesinin beklendiğini ancak bu kararın Yargıtaydan hala dönmediğini söyledi.

Verilecek karar için yeni yürürlüğe giren yasalar yönünden inceleme yapılması ihtimalinin de bulunduğunu kaydeden mahkeme hakimi, bu durumda davanın sürüncemede kalacağını, bu nedenle ceza davasında verilen kararın kesinleşmesinden vazgeçilmesine karar verdi.

Mahkeme hakimi, davalı Mehmet Ali Erbil'in 7 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*