Mehmet Ali Erbil'in iddiası yalan çıktı

Mehmet Ali Erbil'in iddiası yalan çıktı.13834
  • Giriş : 19.03.2009 / 13:46:00
  • Güncelleme : 19.03.2009 / 12:52:15

Şovmen Erbil, önceki gün canlı yayında AK Parti ve İDO'ya hakarete varan sözlerle hücum etmişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erbil, Mudan'yadan bindiği feribptun AK Parti seçim otobüsü nedeniyle 20 dakika geç kalktığını öne sürmüş, ayrıca İDO erminallerinde ve deniz araçlarında 24 televizyonunun seyredilmesini iktidara bağlamıştı. Bugün, Erbil'i her iki konuda da yalanlayan iki gelişme oldu.

İlkin 24 televizyonu yazılı bir açıklama yaparak yolcu terminalleri, havaalanları, metro istasyonları gibi halka açık alanlarda yapılan yayınların açık duyuruya bağlı ticari anlaşmalara dayandığını bildirdi. 24 açıklmasında ayrıca "İDO seferleri ve terminallerinde geçtiğimiz dört yıl süreyle başka bir haber kanalın yayınlarının yapıldığını hatırlatırız" denildi.Son olarak da, bir medya sitesi olan medyatava Erbil'in AK Parti seçim otobüsü dediği otobüsün fotoğraflarını yayınladı. Fotoğraflarda söz konusu otobüsün partinin seçim otobüsü olmadığı, tersine Başbakalığa ait resmi bir otobüs olduğu açıkça görülüyor. Erbil'in sözü ettiği gecikmenin ise, herhangi bir geç kalma durumundan değil, otobüsün kaza eseri feribotun girişinde sıkışıp kalmasından kaynajklandığı ortaya çıktı. Otobüs, sıkıştığı yerden kurtarıldıktan sonra feribot yoluna devam etti.

ERBİL'İN İDDİALARI YERSİZ VE MESNETSİZ

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı da yaptığı yazılı bir açıklamayla, Mehmet Ali Erbil'in iddia ve yakıştırmalarının yersiz ve mesnetsiz olduğunu belirtti.

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in, sunuculuğunu yaptığı program sırasındaki sözleriyle ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "20 dakika beklendiği söylenen söz konusu araç Başbakanlığa ait resmi plakalı bir araçtır. Ancak, Sayın Mehmet Ali Erbil'in iddia ettiği 'aracın Feribot alanına gelmesinin beklenmesi yüzünden bir gecikme' iddiası doğru değildir. Ağır ve uzun araçlar feribotlara her zaman en son alınmaktadır. Bütün araçlar feribota yerleştikten sonra söz konusu otobüs, feribota alınmaya çalışılmış, ancak üzerindeki sistem ve ekipman nedeniyle başarılı olunamamıştır. Bu nedenle otobüs, karayolu ile yolculuğuna devam etmiştir. Hadise bundan ibarettir ve Sayın Mehmet Ali Erbil'in iddia ve yakıştırmaları yersiz ve mesnetsizdir" denildi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*