Mehmet Ali Şahin'in sözleri bazı çevrelerce saptırıldı

  • Giriş : 06.11.2007 / 20:48:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in "askerlerin kurtulmasına sevinemedim" açıklamaları saptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şahin, ''irtibat kesilen askerlerin Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı kişisel değerlendirmenin bazı çevrelerce maksadından saptırıldığı''nı savundu.

Bakan Şahin, konuya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetlerimize mensup 8 askerimizle ilgili 5 Kasım 2007 günü basın mensuplarımızın soruları üzerine yaptığım kişisel değerlendirme bazı çevrelerce maksadından saptırılarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yıllardır başarıyla sürdürdüğü terörle mücadelesine zarar vereceği şeklinde yorumlanmıştır" denildi.

Şahin'in açıklamasında, "Türk Silahlı Kuvvetleri milletimizin gözbebeği, hepimizin iftihar kaynağıdır. Devletimiz, Meclisimiz, hükümetimiz, başta Genelkurmayımız olmak üzere güvenlik güçlerimiz ve tüm milletimizle birlikte bölücü terör belasından kurtulmadaki kararlılığımıza hiçkimse gölge düşüremez" ifadesine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, "Milletçe hepimizin temel amaçlarından biri de ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumaktır ve bu mücadelede güvenlik güçlerimizin arkasında her türlü imkanımızla yer almaktır. Tarih boyu olduğu gibi silahlı kuvvetlerimizin ve güvenlik güçlerimizin büyük bir fedakarlıkla yürüttüğü terörle mücadelede sonuca ulaşılacağına yürekten inanıyor, kendilerine başarılar diliyorum" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious