Mehmet Atalay'dan madalya yorumu

Mehmet Atalay'dan madalya yorumu.7334
  • Giriş : 20.08.2008 / 15:28:00

Ramazan Şahin'in altın madalya kazanması Türk kafilesinde büyük sevinç yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, final müsabakasından sonra yaptığı açıklamada, Pekin Olimpiyatları'nda geç de olsa altın madalyaya ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Atalay, şöyle konuştu:

''2004 Atina Olimpiyatları'nın başlangıcında haltercilerimizle altın madalya sevinci yaşamıştık. Fakat bu kez olmadı. Halterde Nurcan Taylan, Taner Sağır gibi olimpiyat şampiyonlarımız beklediğimiz başarıyı sağlayamadı. Grekoromen güreşte Nazmi Avluca'dan altın madalya bekliyorduk, o da bronz madalyada kaldı. Fakat nihayet bugün Ramazan Şahin altın madalyayı ülkemize kazandırdı. Oyunların sona ermesine 3 gün gibi bir süre kaldı. Fakat yarın güreş ve tekvandoda sporcularımız mücadele edecek. Ayrıca atletizmde mücadelemiz sürüyor. Madalya sayımızın artacağını umuyorum.''

Mehmet Atalay, Ramazan Şahin'in Ukraynalı güreşçi ile yaptığı final müsabakasında büyük bir stres ve heyecan yaşadığını sözlerine ekledi.

-''TÜRK GÜREŞİ YOLUNA YENİ AÇILIMLARLA DEVAM EDECEKTİR''-

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ise Türkiye'nin 1996 Atlanta Olimpiyatları'ndan bu yana serbest stilde, 2000 Sydney Olimpiyatları'ndan bu yana da grekoromende altın madalya kazanamadığını hatırlatarak, ''Ramazan Şahin'in kazandığı altın madalya ile Türk güreşinin üzerindeki büyük baskı da kalkmış oldu'' dedi.

Güreşin her zaman Türk sporunun lokomotifi durumunda olduğunu anlatan Osman Aşkın Bak, şöyle devam etti:

''Buraya gelmeden önce hedefimizin Atina Olimpiyatları'ndan daha başarılı olmak ve en az bir altın madalya kazanmak olduğunu söylemiştik. Grekoromende beklediğimiz başarıyı yakalayamadık. Özellikle Nazmi Avluca altın madalyayı rahatlıkla kazanabilirdi, ama şanssızlıklar sonucu bu gerçekleşmedi.

Bugün Ramazan Şahin ile altın madalya özlemimizi giderdik. Yarın da 3 güreşçimiz mindere çıkacak. Onlardan da madalya bekliyoruz. Olimpiyat oyunlarından sonra aldığımız neticeyi her yönüyle değerlendireceğiz. Türk güreşi yoluna yeni açılımlarla devam edecektir. Türk halkının güreşe büyük ilgisi ve sevgisi var. Milletimizi mutlu ettiğimiz için sevinçliyiz, hayırlı olsun.''

Osman Aşkın Bak, 3 yıl önce Rusya'nın Dağıstan bölgesinden gelerek Türk vatandaşlığına geçen Ramazan Şahin'in kazandığı Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluklarıyla serbest stilde lokomotif sporcu durumuna geldiğini belirterek, ''Altyapıdan çok yetenekli sporcularımız geliyor. Özellikle grekoromen stilde olimpiyat oyunları öncesi gençler dünya şampiyonluğunu kazandık. Yeni sporcularla bir başarı dalgası yaratmamız lazım. Bunun için mücadele edeceğiz'' diye konuştu.

Bu arada Osman Aşkın Bak, Ramazan Şahin'in bir hafta önce antrenman sırasında rakibiyle çarpıştığı için kafasına 8 dikiş atıldığını ve milli güreşçinin olimpiyat oyunlarında bu şekilde mücadele ettiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*