Mehmet Aurelio bin pişman!

Mehmet Aurelio bin pişman!.11918
  • Giriş : 23.08.2008 / 19:55:00
  • Güncelleme : 23.08.2008 / 19:02:20

Ay yıldızlı formayı giyen Mehmet Aurelio, sarı lacivertli takımdan ayrıldığı için bin pişman...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şili maçı için geldiği A Milli Takım kampında eski arkadaşlarına dert yanan Brezilya asıllı futbolcu, "Burada çok rahattım. Ufak tefek pürüzler yüzünden gittim. İspanya'da aradığımı bulamadım" dedi.

Geçen sezon 1.5 milyon Euro aldığı Fenerbahçe'de yönetimin ücretini 2 milyon Euro'ya çıkarıp sözleşmesindeki opsiyonu kullanmasına rağmen 2.5 milyon euro karşılığında Real Betis'e imza atan Brezilya asıllı futbolcu, A Milli Takım'daki arkadaşlarına İspanya'da aradığını bulamadığını, sarı lacivertli takımı çok özlediğini söyledi.

Keşke gitmeseydin

A Milli Takım'ın geçtiğimiz çarşamba günü Şili ile oynadığı hazırlık maçı için gelen Aurelio, ay yıldızlı takımdaki arkadaşlarına dert yandı. İzmit'teki maç için kampa katılan Mehmet Aurelio'ya eski takımı Fenerbahçe'deki arkadaşları, "Neden bizden ayrıldın?" diye sordular.

Verdiği karar nedeniyle çok pişman olduğunu, Fenerbahçe'nin Avrupa'daki birçok takımdan daha iyi yönetildiğini dile getiren Aurelio'ya eski takım arkadaşları, "İspanya'da oynamak güzel ama sen bir profesyonelsin. Fenerbahçe'de iyi para kazanıyordun. 500 bin Euro yüzünden ayrıldın. Oysa İspanya'da ödediğin vergiler nedeniyle buradaki paradan daha az kazanacaksın. Üstelik Türkiye'de daha huzurluydun" diye karşılık verdiler.

Vergi yüzünden az kazanıyor

Mehmet Aurelio'nun da A Milli Takım kampında Fenerbahçe için övgü dolu sözler sarfettiği ve "İspanya'ya henüz alışamadım. Bana büyük ilgi gösteriliyor. Ama Fenerbahçe'deki rahatıma henüz ulaşamadım. Burada çok güzel günlerim geçti. Ufak tefek sorunlar yüzünden ayrıldım. Arkadaşlarımı ve taraftarlarımı çok özleyeceğim. Ayrıldığım için çok pişmanım" dediği öğrenildi.

İspanyol kulübü Real Betis'le yıllık 2.5 milyon Euro karşılığı sözleşme imzalayan Brezilya kökenli Aurelio'ya ödemelerin taksitle yapıldığı, ilk taksidini alan milli futbolcuya ikinci taksidinin yılbaşında ödeneceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*