" />

Mehmet Ayvalıtaş öldü! Peki Mehmet Ayvalıtaş kimdir?

Mehmet Ayvalıtaş öldü! Peki Mehmet Ayvalıtaş kimdir?.24550
  • Giriş : 03.06.2013 / 20:09:00

Taksim olaylarında Mehmet Ayvalıtaş isimli bir vatandaşın bir kaza sonucunda hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Mehmet Ayvalıtaş için bu gün Ataşehir'deki Cemevinde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına ölen gencin ailesi CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP İstanbul il Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve ölen gencin yakınları katıldı.

Cenaze namazı kılındıktan sonra ölen gencin akrabaları tabut cenaze aracına konulurken göz yaşı döktü. Aynı kazada oğlu yaralanan Mehmet Kartal "Yürüyüş esnasında gençler bariyerden yola atladı. Ben bariyerlerin altından geçmeye çalışıyordum o anda sesi duydum. Cip yan yatınca Mehmet altında kaldı benim de oğlum yaralandı" diye konuştu.

Mehmet Ayvalıtaş'ın cenazesi Çekmeköy mezarlığında toprağa verildi.

Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olayları protesto etmek amacıyla önceki gece otoyolu kapatmak isteyen bir grubun girişimi facia ile sonuçlandı. Gösteri yaparak otoyolu trafiğe kapatmak isteyen grubun arasında hızını alamayan bir cip daldı. Meydana gelen kazada, askere gitmeye hazırlandığı öğrenilen bir genç hayatını kaybetti.

Gezi Parkı protesto gösterilerine destek vermek amacıyla Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi’nde toplanan bir grup eylem yaptı. Saat 22.00 sıralarında yürüyüşe geçen grup, Mustafa Kemal Köprüsü altında otoyolu kesti. Grup üyeleri tencereler, kaşıklar eşliğinde sloganlar atarken, sürücüler de eylemin bitmesini bekledi.

ARACIN ALTINDA KALDI

Bu sırada 19 yaşındaki Mehmet Görkem D.’nin kullandığı cip, eylemin bitmesini bekleyen taksiye çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan ve yan yatan cip, daha sonra eylemcilerin arasına daldı. Kazada 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş aracın altında kalarak feci şekilde yaşamını yitirdi. Gruptaki Seyit Kartal adlı genç de ağır yaralandı. Kaza nedeniyle öfkelenen kalabalık sürücü Mehmet Görkem D.’yi tartakladı. Mahalle muhtarı sürücüyü eylemcilerin elinden kurtardı ve polise teslim etti.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Mehmet Ayvalıtaş için bugün Ataşehir'deki Cemevinde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına ölen gencin ailesi CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP İstanbul il Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve ölen gencin yakınları katıldı. Cenaze namazı kılındıktan sonra ölen gencin akrabaları tabut cenaze aracına konulurken gözyaşı döktü. Aynı kazada oğlu yaralanan Mehmet Kartal, "Yürüyüş esnasında gençler bariyerden yola atladı. Ben bariyerlerin altından geçmeye çalışıyordum o anda sesi duydum. Cip yan yatınca Mehmet altında kaldı benim de oğlum yaralandı" diye konuştu. Mehmet Ayvalıtaş'ın cenazesi Çekmeköy mezarlığında toprağa verildi.

ASKERE GİDECEKTİ

Askere gitme hazırlığı yapan Mehmet Ayvalıtaş’ın cansız bedeni Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yaralı Seyit Kartal’ın tedavisinin Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sürdüğü bildirildi. Ayvalıtaş’ın ailesi sinir krizi geçirirken, basın mensuplarının görüşme talebini reddetti. Polis kazayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, sürücü Mehmet Görkem D., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*