Mehmet Genç hasteye kaldırıldı!

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

Gözaltındaki Eyüp Belediye Başkanının kardeşi hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Organize Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç’in kardeşi Mehmet Genç’in rahatsızlandığı için Hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

Mehmet Genç ile birlikte gözaltına alınan aralarından oğlu Esat Genç’inde bulunduğu 15 kişi ise İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Eyüp'te birlikte iş yaptığı eski iş ortağını A.F.Ö'yü alıkoyup, tehdit yolu ile alacaklarını tahsil etmek istediği öne sürülen Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç'in kardeşi Mehmet Genç, Organize suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı. A.Ö.F. ile aralarında alacak verecek sorunu olduğu öne sürülen Mehmet Genç ile birlike oğlu Esat Genç’inde bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Zanlıların üzerlerinde ve bulundukları yerlerde 8 tabancan ele geçirildi. Tabancalar, başka bir olayda kullanılıp, kullanılmadığına ilişkin incelenmek üzere Kriminal Polis Laboratuarına gönderildiği belirtildi.

Emniyet Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulanmaya başlayan zanlılardan Mehmet Genç rahatsızlandığı için polisler tarafından Haseki Devlet Hastanesine kaldırıldı. Mehmet Genç'in tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Bu arada Mehmet Genç ile birlikte yakalanan zanlıların Eyüp'de bir süre önce darp, silahlı saldırı ve yaralama, zorla haraç alma ve kaçak inşaat sahiplerinden tehdit yolu ile menfaat temin etmek gibi suçlardan dolayı, 12 adamıyla birlikte tutuklanan suç örgütü lideri Sinan Demirer ile yakın ilişki içerisinde bulundukları iddia edildi.

Emniyetteki işlemleri sona eren aralarında Mehmet Genç'in oğlu Esat Genç'inde bulunduğu 14 kişi, Beşiktaş da bulunan İstanbul Cumhuriyet Savcılığına sevk edildiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious