Mehmet Haberal'ın yeni hastalığı

Mehmet Haberal'ın yeni hastalığı.11145
  • Giriş : 26.04.2009 / 08:21:00

Ergenekon soruşturmasında 'yöneticilik' iddiasıyla tutuklanan Haberal'da şimdi de kalp ritim bozukluğu çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız, Haberal'ın anjiyosundan sonra ritim bozukluğu yaşadığını, bu yüzden yoğun bakımda tetkik ve tedavisine devam edildiğini söyledi.

Tutuklandığı gün göğüs ağrısı şikâyeti ile İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'ne getirilen Haberal, yoğun bakıma alınmıştı. 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra anjiyo yapıldı. Ancak Haberal'ın yoğun bakımda kalmasını gerektirecek herhangi bir bulguya rastlanmadı. Yapılan tetkiklerde herhangi bir enzim değişikliği olmadığı belirlendi, anjiyo sonrasında da damarlarda girişim gerektirecek herhangi bir kritik darlık tespit edilmedi. Bazı uzmanlar, bu durumdaki bir hastanın 8 gün yoğun bakımda kalmasının doğru olmadığını savundu.

Ortaya çıkan şüphelerle ilgili Zaman'a açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız, tıpta 'hastalık yok hasta var' ilkesi bulunduğunu anlattı. Kansız, "Hasta bir süre tetkik için beklemişti. Anjiyo yapıldı; ancak sonra kalp ritim bozukluğu olduğu tespit edildi. Kamuoyuna duyurulan açıklamada bu durum belirtilmemişti. Bu durum sonradan ortaya çıktı. Şimdi hastanın yoğun bakımda tutulma sebebi bu. Tedavisi arkadaşlarımız tarafından yapılıyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*