Mehmet kesinlikle oynayacak

Mehmet kesinlikle oynayacak.15087
  • Giriş : 26.02.2008 / 18:39:00

Takımın son durumuyla ilgili bilgi veren Feldkamp, Adnan Polat'ın başkan adaylığını da değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maç öncesi Galatasaray TV’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe maçı öncesi takımın durumu nedir?
Oyun ve maç bunlar birbirinden çok farklıdır. Yarınki maç bizim kendi sahamızda oynayacağımız bir maç. İlk maçta Fenerbahçe’nin sahasında hem güzel oyun oynamış, hem de avantajlı bir skorla dönmüştük. Yarın kendi sahamızda oynayacağımız bu maçta uzatmaları hatta penaltıları göz önünde bulundurursak sonuçta hepsi bizim avantajımıza ve bunu kullanmamız gerekir.

Son iki maça bakarak takımın performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kupa maçları lig maçlarından da farklıdır. Turu geçmemiz gerekir. Yani bütün beklentim ve bütün hedefim bu. Son dönemde üst üste oynadığımız maçlar var. Haliyle onun etkilerini olumsuz olarak gördüm. Ama Fenerbahçe de son dönemlerde yoğun bir maç trafiğindeydi. Aynı şartlar onlar içinde geçerli. Yarın tur geçmeyi bekliyorum.

Ateşli taraftar topluluğunun takıma etkileri...
Seyircisiz oynamak benim düşüncemde kesinlikle yok. Sezon başında oynadığımız o beş maçı halen unutamadım. Şu anda bizi çok iyi bir şekilde destekleyen bir taraftar topluluğumuz var. Onlara ihtiyacımız da var. Son oynadığımız Kasımpaşa maçında tabiî ki bazı protestolar oldu. Ama bunu da normal karşılamak lazım. Çünkü ortaya koyduğumuz oyun hatta maçı kaybediyor olmamız onlara o hakkı da veriyor. Hep aynı şeyi söyledim, seyirci desteği mutlaka olmalı .Bu desteği kazanmak içinde bizim bir şeyler yapmamız gerekli. Son maçta onu her ne kadar da yapamasak da genel olarak baktığımızda inanıyorum ki, seyircinin o desteğini hak ettiğimiz bir performans ortaya koyduk.

Uğur Uçar’ın sakatlığından sonra yerinde kim oynayacak?
O bölgede bir arayış içinde değilim. O mevkide oynayabilecek 4 oyuncumuz var. Ama Uğur sakatlandıktan sonra onun değerini herkes dahil biz de görüyoruz.

Barusso’nun gerçek yerinde oynamadığı konusunda eleştiriler var...
Barusso takımımıza yeni katılmış bir arkadaşımız.5-6 antrenmanda bizim onu tanımamız ya da onun bizi ve takımı tanıması, takım içi önemli unsurları tanıması mümkün değil. Önümüzde oynayacağımız çok önemli 2 maç var. Bu kadar tanınmamışlığın içinde şu an Barusso’lu bir takım düşünmüyorum. Onun da takımı en yakın zamanda en iyi şekilde tanıyıp neler yapabileceğini hepimizin görmesi gerekiyor. Takımımızı tanıyan Song ile birlikte Afrika Kupası’ndan dönmesi arasında çok büyük fark var. Eksikleri gidermemiz lazım.

Mehmet Topal'ın durumu nedir?
Mehmet ilk maçta çok iyi oynamıştı. Şu an ki görüntülerde gayet olumlu. Son karar kesinlikle yarın verilecek. Ama Mehmet son dönemlerde çok iyi maçlar oynadı. Böyle iyi bir Mehmet’e ihtiyacımız var. Sağlık sorunu yoksa da kesinlikle oynayacaktır.

Fenerbahçe maçınınilk 11’ini nasıl belirleyeceksiniz?
Her ne kadar GSTV’ de olsak da, ne kadar ayrıcalığınız olsa da sizde kamuoyuna yayın yapıyorsunuz. Size vereceğim bilgiler kamuoyuna yansıtılacaktır. Sayın Zico’ya telefon açayım, olmadı maçtan önce kadroları kendi aramızda değişelim diyeyim. O zaman ancak kadroyu sizlere de bildirebilirim. Son zamanda beklediğimizin altında oynadık. Tabii ki bunların oluşturduğu üzüntü içimizde var. Ama bu üzüntünün yanı sırada genel olarak görecek olursak oldukça başarılı durumdayız. Ligin de son dönemine girdik. Aynı zamanda kupada da önemli maçlarımız var. Önemli olan şimdiye kadar yaptığımız olumlu işleri sürdürmek. Dün Adnan Polat ile bir toplantım oldu. Kendisi başkan adayı olacak biliyorsunuz. O yaptığımız toplantıda Galatasaray’ın geleceği hakkında çok önemli şeyler konuştuk. Onların da Galatasaray’a önümüzdeki dönemlerde çok yardımı olacağını düşünüyorum. Tabii şimdiye kadar aldığımız başarılarda bizlerin yanısıra yönetici arkadaşlarımızın da çok büyük desteği oldu.Tüm bu olumlu durumu sürdürme dileğimi belirtmek isterim. Bu yola beraber çıktık ve şu anda geldiğimiz nokta hepimiz için başarı kabul edilmelidir.

Adnan Polat’ın başkanlık adaylığı ile ilgili olarak düşünceleriniz?
Adnan bey seçimi kazandığı taktirde Galatasaray’a da yeni yolların açılacağını düşünüyorum. Yeni yönetimle benim geleceğimde tabiî ki etkilenecek. Burada yapılacak her şey benim açımdan önemli. Devre arasında yapamadığımız bazı işlerimiz olmuştu. Tabii ki yeni yönetimin kararları ve yapacakları bir teknik direktörün geleceğini de çok yakından ilgilendirir. Benim için önemli olan mukavelenin süresi değil, 2 sene 3 sene mukavele yapmışsın bunun pek önemi yok. Burada yapılan bir senelik iş önemli. Gerisi daha sonra konuşulur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious