Mehmet Okur rekora koşuyor

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Utah Jazz'da forma giyen milli oyuncu Mehmet Okur, üç sayılık atış kategorisinde kulüp rekorunu kırmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ligde, bu sezon sergilediği performansla göz dolduran ve ''All Star'' kadrosuna seçilen Okur, üç sayılık atışlarda iki defa daha isabet bulması halinde Byran Russell'ın 1996-1997 sezonunda elde ettiği 108 üç sayılık basket rekorunu kırmış olacak.

Konuyla ilgili kendi internet sitesinde açıklamalarda bulunan milli oyuncu, kariyerinde bir çok ilke imza atmak isteğini belirterek, ''Rekor benim için çok önemli değil. Ben Utah Jazz ile anlaştığımda NBA kariyerimi burada noktalamak istediğimi ve Allah'ın izniyle de formamın emekliye ayrıldığı günü görerek ülkeme dönmek istediğimi söylemiştim. Bunu laf olsun diye söylemedim. Yazları bile doğru dürüst tatil yapmadan, çok çalışarak bu günleri gördüm. Böyle de devam edeceğim. Jazz ile en azından ikinci bir şampiyonluk yüzüğü kazanana kadar bu bakış açım da hiç değişmeyecek'' diye konuştu.

Milli takımda başarılı olmanın da hedefleri arasında yer aldığını vurgulayan Okur, ''Ancak hedeflerim sadece Utah Jazz ile ilgili değil. İnşallah doğru ortam yaratılırsa milli takımda da büyük başarılara, takım arkadaşlarımla birlikte imza atmak şansını yakalarız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious