Mehmet Polat Gençler yolcusu

Mehmet Polat Gençler yolcusu.11590
  • Giriş : 08.01.2009 / 11:23:00

Gaziantepspor aldığı kararla kulüp bulması istenilen eski takım kaptanı ve milli oyuncu Mehmet Polat, Gençlerbirliği kulübü ile görüşmelerinin devam ettiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantepspor Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla kulüp bulması istenilen eski takım kaptanı ve milli oyuncu Mehmet Polat, Gençlerbirliği kulübü ile görüşmelerinin devam ettiğini, anlaşmak üzere olduğunu söyledi.

Polat, Gaziantepspor ile karşılıklı olarak sözleşmesini feshetmesinin ardından basın mensupları ile biraraya geldi.

Polat, yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği ile anlaşmak üzere olduğunu, eğer anlaşma sağlanamazsa alternatif kulüpler olduğunu da belirtti.

Polat, ''Gençlerbirliği ile görüşmelerimiz devam ediyor, anlaşmak üzereyiz. Ufak tefek pürüzler kaldı. Yüzde 70-80 anlaşmak üzereyiz. Eğer bir sebepten dolayı anlaşmaya varamazsak da alternatif kulüpler var. Onlarla görüşeceğim'' dedi.

Gaziantepspor'dan ayrılması sebebiyle burukluk yaşadığını kaydeden Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben bugüne kadar Gaziantepspor'un menfaatleri için çalıştım, hiç bir zaman saygısızlık etmedim. Gaziantepspor'dan ayrıldığım için üzgünüm, burası benim kentim, arkadaşlarım burada, ailem burada. Ben bu külübün maddi olarak çok kötü durumda olduğu bir dönemde şahsi çekimi kullandım. Ben bir daha bu yönetimle Gaziantepspor'a gelmem. Benim de bir karakterim var, kişiliğim var. Nasıl olur da ben tekrar gelip bu takımda huzurlu olabilirim. Ama zaman neyi gösterir bilemiyorum. Gaziantepspor'a hizmet etmek de benim boynumun borcudur. Zaten son 2 yıldır Gaziantepspor kümede kalıyorsa, bu futbolcu arkadaşlarımın fedakarlığıyla olmuştur.''

-''BANA, YARGISIZ İNFAZ YAPTILAR''-

Mehmet Polat, Konyaspor maçının devre arasında Brezilyalı futbolcu Tabata ile arasında geçen tartışmanın çok büyütüldüğünü ifade ederek, ''Her takımda bu tür tartışmalar, hatta kavgalar yaşanır. Hatta Beşiktaş'ın iki İbrahim kaptanı yumruklaştı. Ben ve Tabata arasında yaşanan bir tartışma niye bu kadar büyütüldü, niye bu boyuta taşındı anlayabilmiş değilim. Halbuki biz o olayın hemen ardından Tabata ile barıştık, aramızda o tarihten sonra da bir sorun yaşanmadı'' şeklinde konuştu.

''Gönül isterdi ki son iki yılda verilen emeğin ve özverinin karşılığı bu olmasaydı'' diyen Polat, futbolun içinde bu tür olayların olduğunu, bu konuda kendisine yargısız infaz yapıldığı inancında olduğunu söyledi.

Bu konuda hiç konuşmadığını ancak bazı konulara açıklık getirmesi gerektiğini anlatan Polat, şunları kaydetti:

''Haklı olduğum bir konuda kendimi savunmaya geçmedim. Tabata olayında tek suçlu olarak ben lanse edildim. Kabadayı, takımın huzurunu bozan kişi olarak gösterildim. Ben bu kentin çocuğuyum, hiçbir şey ekmeğini yediğim bu takımın çıkarından üstün olamaz. Tabata'nın futboluna sözüm yok ama şu da unutulmamalıdır ki; Tabata'yı Gaziantep'e, Türkiye'ye Gaziantepspor Kulübü tanıtmıştır.''

Soyunma odasında basında çıktığı gibi yumruklaşma olayının yaşanmadığını, sadece Tabata'yı ''Ne yapıyorsun'' diye iteklediğini, ancak onların ülkesinde küfür etmenin normal olduğunu öğrendiğini dile getiren Polat, sözlerini şöyle tamamladı:

''Futbol takım oyunudur. Ben de bu takımın kaptanıysam, nasıl tepki göstermeyebilirim. Başarının geçerli olduğu kuralların başında saygı, disiplin ve otorite gelir. Bütün olaylara müdahale etmesem, kaptanlık yapmanın anlamı nedir. Olaylar bundan ibaret olmasına rağmen, faturanın hepsi haksız yere bana kesilmiştir. Olaylar istendiği gibi yazılıp oynanmıştır. Eğer bu takıma zarar verecek olsaydım bu takım küme düşeceği riskini taşırken, ''idmana çıkmam, maça çıkmam'' diyen futbolcuları rahatlıkla kullanırdım. Kimse yanaşmazken, ben takımı küme düşürmekten kurtarmak için hepsini sürekli iyiye yönlendirdim. Elimi taşın altına koydum, söz verdim.

Hepsini ikna ettim, şimdi beni arayıp sormayanlar sürekli benimle görüşme içindeydiler. Beklenti içindeydiler ama herkesin canı sağ olsun. Herkesin bu konuları bilmesini istedim. Ben yine de Gaziantepliyim, Gaziantepspor için elimden geleni yapmaya yine de hazırım.''

Polat, kendisine destek veren herkese teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*