Mehmet Şandır, CHP'nin koalisyon hayalini suya düşürdü

Mehmet Şandır, CHP'nin koalisyon hayalini suya düşürdü.7962
  • Giriş : 18.06.2007 / 23:39:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, CHP'yle koalisyon kurmayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin milletvekili adayı Mehmet Şandır, CHP'nin kendi partileriyle koalisyon kurma düşüncesi içinde olduğunu, ancak, bunun gerçekleşemeyeceğini belirtti. Şandır ile Mersin milletvekili adayları Behiç Çelik, Kadir Ural, Ali Rıza Özdeniz, Gürcan Kasap ve Eski Silifke Kaymakamı Afyon milletvekili adayı Sefa Çetin, Silifke ilçesinde köy ve mahalle muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.

Halkın yoğun desteğiyle MHP'nin 22 Temmuz'da iktidara taşınacağını bildiren Şandır, ''CHP, bizimle koalisyon kurma düşüncesi içinde, ancak, bu gerçekleşemeyecek. Çünkü, MHP tek başına iktidara gelecek'' dedi. Şandır, 'Barzani, Türkiye'yi tehdit ediyorsa, terörle mücadele kararlarına karışıyorsa', 'AB istedi diye zina suç olmaktan çıkarıldıysa' ülkenin iyi yönetilebildiğini söylemenin mümkün olamayacağını vurguladı.

Ülkenin birliğini, bütünlüğünü korumak, geleceğini sattırmamak için MHP'nin tek başına iktidara gelmesinin şart olduğunu dile getiren Şandır, şunları kaydetti: ''Çünkü, yaşadığımız dönemde, ülkemize yöneltilen tehditleri ve tehlikeleri görmezden gelemeyiz. Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne kast eden elleri iyice tanıyoruz. Cumhuriyetimizin temel ilkeleri ayaklar altına alınmak istenmektedir. Yüz binlerce şehidin kanı pahasına, büyük fedakarlıklarla kurulmuş olan cumhuriyet, gizli ve sinsi emellere kurban edilemez. Ülkeyi karanlığa doğru sürüklemek isteyenlerin, karşısında sıkılmış bir yumruk gibiyiz. Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne inan herkesi ittifaka çağırıyorum.'' Yemeğe, Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, Silifke İlçe Başkanı Yaşar Tepeliler, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious