Mehmet Şimşek IMF toplantısı için Washington'a gitti

Mehmet Şimşek IMF toplantısı için Washington'a gitti.14423
  • Giriş : 11.04.2008 / 10:03:00

Hazineden sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın bahar toplantılarına katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Washington'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Şimşek, bugün George Washington Üniversitesinde "Türk finans piyasalarının küresel finans dünyasındaki yeni görünümü" konulu bir konferans verecek ve ardından Brookings Institute adlı düşünce kuruluşlarında Türk ekonomisinin durumuna ilişkin bir konuşma yapacak.

IMF ve Dünya Bankası'nın bahar toplantıları çerçevesinde, Dünya Bankası Başkanı Robert Zoellick, Avrupa Yatırım Bankası Başkanı Philippe Maystadt ve Afrika Kalkınma Bankası Başkanı Donald Kaberuka ile görüşmesi öngörülen Bakan Şimşek'in, Uluslararası Finans Enstitüsü'nde (IIF) bir konuşma yapması da bekleniyor.

Devlet Bakanı Şimşek'in, bu yıl 27'incisi düzenlenecek Amerikan-Türk Konseyi (ATC) toplantılarına da katılması ve 14 Nisan pazartesi günü öğle yemeğinde "Türkiye ve ABD: Bölgesel ve Küresel Ortaklar" konulu bir konuşma yapması öngörülüyor.

Washington'daki temaslarını tamamlamasının ardından Bakan Şimşek'in New York'a geçerek, 15 Nisan Salı günü, yatırımcılarla görüşmelerde bulunması, ardından Türkiye'ye hareket etmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious