Mehmet Şimşek'ten TÜSİAD açıklaması

Mehmet Şimşek'ten TÜSİAD açıklaması.14423
  • Giriş : 31.05.2008 / 16:26:00

Devlet Bakanı Şimşek, TÜSİAD konusunda önceki günlerde verdiği mesajın yanlış anlaşıldığını ve verdiği mesajların bazı çevreler tarafından çarptırıldığını vurguladı. Şimşek, TÜSİAD'a bir ziyaret yapmayı planladığını da duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinin (TÜSİAD) Türkiye'deki bütün sivil toplum kuruluşları gibi önemli bir kuruluş olduğunu belirterek, TÜSİAD konusunda önceki günlerde verdiği mesajın yanlış anlaşıldığını ve verdiği mesajların bazı çevreler tarafından çarptırıldığını vurguladı.

Hükümet olarak ekonomik programın başarısında, Türkiye'deki bütün kesimlerle bir arada hareket etmek istediklerinin altını çizen Şimşek, ülke genelindeki bütün sivil toplum kuruluşlarının ekonomik karar alma mekanizmasında etkin olmasını amaçladıklarını söyledi.

Türkiye'de çok kapsamlı bir dönüşüm programı gerçekleştirdiklerini belirten Şimşek, ekonomide daha rekabetçi bir ortam oluşturacaklarını ve gerek enflasyon, gerek büyümede bütün hedefleri yakalayacaklarını anlattı.

Türkiye'deki mevcut istikrar ve pozitif enerji ortamını korumak istediklerinin altını çizen Bakan Şimşek, bu çerçevede önemli bir sivil toplum kuruluşu olan TÜSİAD ile görüşerek, ekonomik program konusunda görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade etti.

Bakan Şimşek, Türkiye'nin başarısı için bütün kesimlerin tam bir uzlaşı ve güç birliği içinde hareket etmesi gerektiğini de vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious